Majowe wydarzenia w MBPSpotkania dla dzieci, ciekawe wystawy oraz… spacer literacki! – to propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu na pierwsze dni nowego miesiąca. – Zapraszamy serdecznie na majowe imprezy – zachęca Marta Trojanowska z MBP. 

7 maja, godz. 10.00, Filia nr 1, ul. Osiedlowa 9

Wizyta w bibliotece – impreza czytelnicza w ramach cyklu spotkań Biblioteczne Bajanie, oparta na motywach książki Kicia kocia w bibliotece Anity Głowińskiej i adresowana dla najmłodszych dzieci. Prowadzenie: Izabela Krasińska.

7 maja 2019, godz. 18.00, Mała Galeria RTF, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12

Deszczowa fotografia – otwarcie zbiorowej wystawy członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Była w historii „Deszczowa piosenka” i wspaniałe wrażenia estetyki filmu i musicalu, na tegoroczną wiosnę proponujemy więc… „Deszczową fotografię”. Każdy zna przecież moc deszczu na odkrytej głowie i wlewających się strużkach wody za postawiony kołnierz. Wiosenny deszcz to niemal synonim budzącej się przyrody. Uwalnia z zasuszonych nasionek wielką siłę wzrastania. Trzeba go poczuć, poznać nastrój chwili. Zapraszamy na spotkanie z naszymi fotografiami.

8 maja, godz. 10.30, Filia nr 2, ul. Zientarskiego 1A

#Biblioteka – co to jest? – zajęcia literacko-plastyczne w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Prowadzenie: Ewa Nowak.

8 maja, godz. 18.00, Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12, sala 36

Przez mój kolorowy świat – otwarcie wystawy Patryka Wikalińskiego.

Patryk Wikaliński jest polskim fotografem, który próbuje zmieniać rzeczywistość za pomocą koloru i perspektywy. Artysta w internecie zyskał rozpoznawalność jako pastelowy i minimalistyczny twórca. Jego projekt odnoszący się do mobilnej fotografii na Instagramie zwraca uwagę na grę symetrii, koloryt i pop-artowy detal. Zainspirowany architekturą bloków z wielkiej płyty, fotografuje kształty będące częścią kolorowej iluzji. Artysta w swoich opowiadaniach używa strukturalnego punktu widzenia tworzącego wrażenie innego świata. To kreskówkowa bajka o wielu polskich miastach, która swój początek miała w Radomiu. Autor współpracował z firmą Apple Inc. i stał się częścią kampanii #ShotoniPhone zrzeszającą najlepszych fotografów mobilnych na świecie. Razem z firmą Artibo stworzył swój pierwszy kolorowy album. Zbiór wydrukowanych fotografii został doceniony przez międzynarodową społeczność w Nowym Jorku, Atlancie, Wiedniu, Birmingham, Warszawie i Rybniku. W polskich mediach jego prace zostały nazwane: „minimalistycznymi kadrami, które wyniosły polskie bloki do rangi sztuki”. Fotografie można obejrzeć pod adresem: https://www.instagram.com/patryk_wikalinski

Więcej na temat wystawy Patryka Wikalińskiego dowiesz się tutaj.

11 maja, godz. 13.00

Radom – Brazylia – Radom. Spacer Literacki śladami Jana Gauze.

Podczas kolejnego spaceru z Miejską Biblioteką Publiczną powędrujemy śladami urodzonego w Radomiu Jana Gazuego – podróżnika, pisarza i plastyka, autora książek podróżniczych, człowieka o niezwykle bogatym życiorysie.
Miejsce zbiórki: kapliczka św. Rocha przy ul. Słowackiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

KomentarzeCLOSE
CLOSE