full screen background image

„Makbet” – premiera w Teatrze PowszechnymNa dużej scenie Teatru Powszechnego w Radomiu w najbliższą sobotę odbędzie się premiera przedstawienia „Makbet” w reżyserii Katarzyny Deszcz. To przede wszystkim spektakl o zdradzie, ale również uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile.

Czy zdołałbyś się zatrzymać, kiedy cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki i tylko jeden krok dzieli cię od osiągnięcia tego, o czym zawsze marzyłeś? Nie podjąłbyś ryzyka, wiedząc, że okazja może się nie powtórzyć, a jeśli jej nie wykorzystasz, zrobi to za ciebie ktoś inny? Przecież jutra może nie być, więc ważne jest tu i teraz.

Szekspirowski „Makbet” w inscenizacji Katarzyny Deszcz to uniwersalna opowieść o obsesyjnym dążeniu do władzy i jej deprawującej, wyniszczającej sile, ale to przede wszystkim spektakl o zdradzie. I o nieufności rodzącej tak wielki lęk, że nie zawahasz się przed niczym, byle tylko choć na chwilę się go pozbyć. W tym świecie przyjaciel może okazać się śmiertelnym wrogiem. W tym świecie nie ma miejsca na żadne sentymenty. Uczucia, choćby najbardziej płomienne i szczere, okazują się słabością, za którą przyjdzie zapłacić. W tym świecie króluje frustracja, agresja i wszechogarniający strach. Panoszy się zło, którego jedynym sprawcą jest człowiek. W tym świecie panuje zapierająca dech w piersiach samotność…

– „Makbet” to przedstawienie poruszające i zaskakująco współczesne. Brutalne, bolesne, kipiące emocjami, które nie są literacką fikcją. Pozycja obowiązkowa. Serdecznie zapraszamy! – zachęca Jolanta Korłub–Ogonkowska z Teatru Powszechnego.

William Shakespeare
MAKBET
Przekład: Stanisław Barańczak
Reżyseria: Katarzyna Deszcz
Scenografia: Andrzej Sadowski
Muzyka: Krzysztof Suchodolski
OBSADA:
MAKBET – Jarosław Rabenda, LADY MAKBET- Maria Gudejko, WIEDŹMY – Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Katarzyna Dorosińska, SEYTON – Przemysław Bosek, BANQO- Marek Braun, ROSSE – Mateusz Kocięcki, DUNCAN – Piotr Kondrat, MORDERCY – Wojciech Ługowski, Michał Węgrzyński, LENOX – Adam Majewski, DONALBAIN – Mateusz Michnikowski, MALCOLM – Daniel Mosior, MACDUFF – Mateusz Paluch

Premiera przedstawienia „Makbet” odbędzie się 30 br. marca godz. 18.00, duża scena.
Kolejne spektakle: 31 marca godz. 18.00, 2, 3 kwietnia godz. 11.00.

Komentarze