Marcin Kusiński z IKTS Broń Radom wicemistrzem Europy w tenisie stołowym !

Tenisista stołowy pierwszoligowej IKTS Broń Radom – Marcin Kusiński wywalczył w szwedzkim Helsinborgu tytuł wicemistrza Europy weteranów.

Marcin Kusiński startował w kategorii wiekowej 40-49 lat. W finale przegrał ze Szwedem Magnusem Manssonem 1:3. Był to jedyny medal w singlu naszych reprezentantów w mistrzostwach Europy weteranów, które odbywały się w szwedzkim Helsingborgu. Medal w grze podwójnej wywalczyła także Barbara Brombosz w parze z Rosjanką Natalią Leziną.

Popularny „Kusy” w trakcie całego turnieju szedł jak burza, niestety w finale napotkał na barykadę nie do przejścia, Szweda Mangusa Manssona. Szwed na co dzień grający w Pingisligan, czyli w tamtejszej ekstraklasie, nie dał szans Polakowi.
Magnus Mansson (SWE) – Marcin Kusiński (POL) 3:1 (4, -8, 8, 8).

Marcin Kusiński to syn wielokrotnego mistrza Polski w tenisie stołowym Janusza Kusińskiego i ojciec tenisistki stołowej Klaudii Kusińskiej. W trakcie swojej kariery wywalczył wiele medali. Jest m.in.: wicemistrzem Europy w turnieju drużynowym (1998) i brązowym medalistą mistrzostw Europy w turnieju drużynowym (2000). Jest wielokrotnym medalistom mistrzostw polski w grze pojedynczej i podwójnej.

Popularny „Kusy” jest współtwórcą sukcesów Broni. W latach 90 – tych Broń czterokrotnie zdobywała mistrzostwo kraju, grała także z powodzeniem w europejskich pucharach pod nazwą „Euromirex Broń”. Po tłustych latach przyszedł czas w radomskim „pingpongu” na bardzo chude lata., spowodowane kłopotami finansowymi. Wicemistrz Europy weteranów powrócił do Radomia w 2015 roku. Miejmy nadzieję, że wraz z jego powrotem, powrócą też sukcesy Broni.