Warsztaty, pokazy filmowe – Kameralne Lato trwaMłodzi twórcy filmowi opanowali Radom. A to za sprawą 10 Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato, które trwają od niedzieli.

W programie festiwalu znajdują się pokazy filmów w dwóch konkursach: Konkursie Głównym i Konkursie Filmów Niezależnych. Młodzi twórcy powalczą o statuetkę Złotego Łucznika. Podczas pokazów plenerowych „Niebo nad Radomiem”, widzowie będą mieli okazję obejrzeć trzy filmy: Kochaj, Układ zamknięty i 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Kameralne Lato to także spotkania w American Corner i Łaźni.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych. Podczas przeznaczonych dla nich sekcji Kameralnego Lata odbędą się filmowe spotkania z Reksiem, który obchodzi swoje 50-urodziny. Z ekranu towarzyszyć będą mu psi bohaterowie polskich bajek animowanych, a na żywo w kinie policyjne psy – ratownicy, poszukiwacze, obrońcy i terapeuci, wraz ze swoimi opiekunami i przewodnikami.
Kameralne Lato to także warsztaty filmowe dla młodych twórców. W tym roku będą miały międzynarodową obsadę. Bierze w nich udział 60 osób z czterech krajów: Polski, Węgier, Francji i Włoch.

-Warsztaty filmowe to dobry sposób by poznać nowych ludzi i rozwijać swoje umiejętności. Dzięki nim chcemy pokazać, że kręcić filmy może każdy. Trzeba mieć tylko dobry pomysł na realizację. – zapewniają Katarzyna Klimkiewicz i Grzegorz Zariczny, opiekunowie warsztatów.

W tym roku uczestnicy warsztatów będą nagrywali cztery filmy o tematyce społecznej. – Uczestnicy warsztatów nagrają filmy na cztery różne tematy: cyberprzestępczość, narkotyki i dopalacze, bezpieczeństwo w ruchu drogowym i oszustwa metodą na wnuczka – mówi
Alicja Śledziona, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Nakręcone filmy policja wykorzystuje w spotkaniach edukacyjnych m.in. z dziećmi, młodzieżą czy seniorami. Oprócz prelekcji wygłoszonej przez policjantów wyświetlane są etiudy filmowe nagrane podczas Kameralnego Lata. – Tu już nie trzeba żadnych komentarzy. Przekaz tych filmów jest wystarczająco czytelny i trafia do odbiorców – dodaje Alicja Śledziona. Ubiegłoroczny film przestrzegający przed używaniem smartfonów w trakcie jazdy, nakręcony podczas Kameralnego Lata, obejrzało na jednym z portali społecznościowych 300 tys. osób.

10 Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato potrwają do soboty, 8 lipca.

Szczegółowy program Kameralnego Lata znajdziecie TUTAJ.

Komentarze