Marek Suski: Broń z radomskiej fabryki jest niezawodnaParlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości odpierają argumenty portalu onet.pl, który zarzucił, że produkowany w radomskiej Fabryce Broni karabinek MSBS Grot jest niebezpieczny dla użytkowników

To bezpardonowy atak na polski przemysł zbrojeniowy i Fabrykę Broni w Radomiu. Tak poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski nazwał informacje zamieszczone kilka dni temu na portalu onet.pl. Medium, opierając się na raporcie ekspertów od uzbrojenia w tym między innymi rusznikarza, żołnierzy – również jednostki specjalnej GROM czy instruktorów strzelectwa stwierdziło, że produkowany w radomskiej fabryce karabin automatyczny MSBS Grot może być niebezpieczny dla użytkowników. Parlamentarzysta PiS odrzuca te oskarżenia twierdząc, że wnioski wysnute przez portal opierają się na serii przedprodukcyjnej a wszystkie usterki karabinu zostały usunięte. – Broń z radomskiej fabryki jest niezawodna – zaznacza Suski.

Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej zaznaczył, że radomska Fabryka Broni to jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce, który jest ucieleśnieniem marzeń wielu pokoleń Polaków o silnym przemyśle obronnym i silnej armii. – A dzisiaj artykuł portalu onet szkaluje nie tylko przemysł obronny ale również wyrób, którym powinniśmy się chwalić – dodaje Skurkiewicz i zapowiada, że Fabryka Broni przygotowuje pozew przeciwko tym, którzy publikują kłamstwa.

Fabryka Broni w Radomiu zatrudnia obecnie około 500 osób. W realizacji są obecnie dwa kontrakty na dostawę ponad 70 tysięcy sztuk karabinka MSBS Grot.

Komentarze