full screen background image
Search

Maska papuaska w Kuźni ArtystycznejMaski i rzeźby z obszaru Papui Nowej Gwinei, Wysp Salomona, Filipin i Indonezji będzie można obejrzeć na wystawie Maska Papuaska – Brat i Siostra.

W sobotę, 7 października, w Kuźni Artystycznej powieje egzotyką. Odbędzie się wernisaż wystawy Maska papuaska – Brat i Siostra z cyklu „Sztuka z Odległych Lądów”.

Organizatorem wystawy jest Fundacja naukowa Sub Umbra Sede.

– Na wystawie będzie można obejrzeć ponad czterdzieści obiektów sztuki prymitywnej, które przenoszą widza w świat pierwotnych kultur – mówi Patryk Majewski, prezes Fundacji Sub Umbra Sede. W takich kulturach tradycje rękodzieła znane są od pokoleń i kontynuowane do dzisiaj.

Wernisaż pozwoli na zagubienie się w zawiłościach rzeki Sepik i odkrycie zakamarków wiosek odciętych od cywilizacji, gdzie życie niezmienne dyktowane jest prawami natury.

Maski i rzeźby z obszaru Papui Nowej Gwinei, Wysp Salomona, Filipin i Indonezji zostały zebrane podczas badań naukowych w Papui Nowej Gwinei między kwietniem a czerwcem 2017 roku.

Na zdjęciach maski mai (mwai), które reprezentują parę mitycznych braci i sióstr, nauczycieli podczas ceremonii męskiej inicjacji. Każda maska ma swoje totemiczne, święte i drogocenne imię.

Wernisaż odbędzie się w sobotę, 7 października o godz. 18 w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5.

Wstęp wolny.

Fot. Sub Umbra Sede

Komentarze