Mazowiecka Lady D. 2020 – ruszyła kolejna edycja konkursuMazowiecka Lady D. 2020 – ruszyła kolejna edycja konkursu

Po raz drugi Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje konkurs Mazowiecka Lady D. im. Krystyny Bochenek, w którym nagrodzone zostaną kobiety z niepełnosprawnościami lub te działające na rzecz osób niepełnosprawnych. 

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości na temat wkładu tych kobiet w rozwój gospodarczy i społeczny Mazowsza – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego 

Konkurs składa się z sześciu kategorii. Konkurs składa się z sześciu kategorii. W każdej z nich wyłoniona będzie jedna laureatka. Kategorie „Dobry start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe”, skierowane są do kobiet niepełnosprawnych działających w tych obszarach. Ostatnia kategoria – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – skierowana jest do kobiet pełnosprawnych, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Jak zauważa Aleksander Kornatowski p.o. dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – to co dla jednych jest barierą, dla innych jest motywacją do działania.

Czas na zgłaszanie kandydatek trwa do 13 listopada, więcej informacji znajduje się na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. 

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE