Szpital miejski wraca do normalnej pracyNowe procedury dla pacjentów wprowadza Radomski Szpital Specjalistyczny. To dlatego, że od najbliższego poniedziałku, lecznica przestaje być jednoimienna zakaźna i wraca do normalnego trybu pracy

Szpital miejski przy ulicy Tochtermana w Radomiu wraca do normalnej pracy. Od poniedziałku Radomski Szpital Specjalistyczny przestanie być lecznicą jednoimienną zakaźną dla chorych z COVID-19, i ponownie stanie się szpitalem wieloprofilowym. Z uwagi na epidemię nadal będą obowiązywały obostrzenia. Pacjenci z ustalonym terminem przyjęcia do szpitala powinni zgłosić się na SOR z własną maseczką i wypełnić ankietę epidemiologiczną – mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik lecznicy. Następnie będą przechodzić triage oraz badania – w tym temperatury i saturacji.

Pacjenci, którzy trafią na oddziały będą musieli przestrzegać zaleceń. Będzie obowiązywał m.in. zakaz ich opuszczania, noszenie maseczek, zachowywanie dystansu i częsta dezynfekcja rąk.

W szpitalu nadal będzie obowiązywał zakaz odwiedzin.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.szpital.radom.pl w zakładce dla Pacjenta. Radomski Szpital Specjalistyczny działał jako zakaźny od kwietnia. Po ponownym przemianowaniu lecznicy dla pacjentów covidowych zarezerwowanych będzie 26 łóżek, w tym 3 respiratorowe.

 

fot. UM Radom

Komentarze