Mazowsze stawia na odblaskiPrawie 14 tys. dzieci z regionu radomskiego otrzyma odblaski, by ich droga do szkoły była bezpieczna. Przejdą także kurs pierwszej pomocy, dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po zmroku i spróbują swoich sił na symulatorze jazdy. Wszystko to w ramach akcji samorządu Mazowsza „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kozłowie pod Radomiem już wiedzą, że odblaski mogą uratować życie – placówka jest jedną z pierwszych, która wzięła udział w akcji samorządu Mazowsza „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pierwszaki dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po zmroku i otrzymały odblaski.

W tym roku odblaski trafią do blisko 14 tysięcy dzieci. Uczniowie przejdą także kurs pierwszej pomocy i spróbują swoich sił na symulatorze jazdy. Wszystko po to by uświadomić ich jak ważne jest bezpieczeństwo – mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek Mazowsza.

Odblaski mogą uratować życie. Dzięki nim kilkakrotnie zwiększa się odległość, z jakiej kierowca zauważy pieszego – mówi Joanna Sokołowska, z Urzędu Marszałkowskiego.

W ubiegłym roku szkolnym z zajęć na temat bezpiecznego poruszania się po drodze skorzystało w regionie radomskim ponad 3 i pół tysiąca uczniów. To nie jedyne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na Torze Modlin odbywają się też szkolenia dla seniorów i młodych kierowców, którzy szlifują tam swoje umiejętności. W tym roku skorzystało z nich ponad 130 osób.

Komentarze