full screen background image
Search

Mazowsze w sercu Niepodległej – koncert

->

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zaprasza na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej”.  Jeden z 20 koncertów odbędzie się w Radomiu w środę, 19 września.

Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018. W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich. Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. Wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny.

Koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej” odbędzie się 19.09.2018 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, ul. 25 czerwca 70.

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Koncerty w Radomiu zostały objęte honorowym patronatem Starosty Radomskiego Mirosława Ślifirczyka i Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.

Wstęp wolny! Wejściówki do odbioru w kasie MCSW „Elektrownia”, Radom, ul. Kopernika 1.

Komentarze