full screen background image

Miasto ogłosi konkurs na projekt AmfiteatruMa być zadaszony i zaprojektowany na 4,5 tysiąca miejsc siedzących – chodzi o Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr. Miasto chce go wyremontować i szuka architekta z wizją nowoczesnego obiektu. W nowym Amfiteatrze ma się znaleźć sala widowiskowa na 300 miejsc, garderoby i punkty gastronomiczne

Lada dzień zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczną Amfiteatru. Miasto chce wyremontować obiekt, i szuka pomysłów na jego wygląd. Dziś została powołana komisja konkursowa, w której skład weszli radomscy architekci i reprezentanci świata kultury. Komisja wyłoni najlepszy jej zdaniem projekt na przebudowę istniejącego od ponad 40 lat ośrodka – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowy Amfiteatr ma być zadaszony i zaprojektowany na 4,5 tysiąca miejsc siedzących. Ma mieć także salę widowiskową na 300 miejsc i powiększoną głębokość sceny o 3 metry. Projekt zakłada także wyremontowanie magazynów administracyjnych i wybudowanie punktów gastronomicznych – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Magistrat szacuje, że inwestycja będzie kosztować ok. 35 mln zł. Miasto chcę część pieniędzy pozyskać z dotacji Ministerstwa Kultury i otrzymać finansowe wsparcie od marszałka województwa mazowieckiego.

Konkurs na na koncepcję architektoniczną Amfiteatru ma zostać rozstrzygnięty w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Komentarze