„Midsommar. W biały dzień”„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. Obraz sygnowany marką legendarnego, amerykańskiego studia A24 („Moonlight”, „The Florida Project”). Autorem zdjęć do „Midsommar. W biały dzień” jest polski operator, Paweł Pogorzelski. Film wejdzie na ekrany kin 5 lipca.

W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh(„Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”). Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Ari Aster, jedno z najciekawszych nazwisk współczesnego kina. . Zadebiutował w 2018 roku horrorem „Dziedzictwo. Hereditary” z Toni Collette w roli głównej. Film zdobył ponad 40 nagród i 80 nominacji na światowych festiwalach. „Dziedzictwo. Hereditary” stało się najbardziej kasową produkcją studia A24. Przy budżecie 9 milionów dolarów, obraz zarobił na świecie prawie 80 milionów. „Midsommar. W biały dzień” jest drugim filmem Ariego Astera.

Opis filmu:

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.

Oficjalny zwiastun filmu:

Foto: Csaba Aknay, Courtesy of A24

źródło: Gutek Film

KomentarzeCLOSE
CLOSE