Poprawki do budżetuRemont zabytkowej rogatki, rozbudowa ulicy Szydłowieckiej, zagospodarowanie terenów między ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego, dokończenie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż Szarych Szeregów – to tylko niektóre z inwestycji, jakie prezydent chce wprowadzić do tegorocznego budżetu miasta

– Dziś złoże do przewodniczącej rady miejskiej wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji i projekt uchwały w sprawie zmian w budżecie – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Rozbudowa ulicy Szydłowieckiej to obietnica, którą prezydent Radosław Witkowski na ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył Kindze, uczennicy pobliskiej szkoły podstawowej. – Zobowiązałem się, że pierwsze wolne pieniądze jakie znajdziemy zostaną przeznaczone właśnie na rozbudowę ulicy Szydłowieckiej. I tak też właśnie się dzieje. Myślę, że niedługo, wspólnie z tą odważną, młodą radomianką, na ulicy Szydłowieckiej zorganizujemy osobną konferencję prasową, na której będziemy chcieli poinformować o ogłoszeniu przetargu – zapowiada prezydent. Zgodnie z projektem powstaną chodniki, nowa kanalizacja, zmieniona zostanie także nawierzchnia tej drogi. Zgodnie z wnioskiem prezydenta, w tegorocznym budżecie miasta miałaby na ten cel zostać zarezerwowana kwota 1,4 mln złotych.

Kolejna, ważna dla lokalnej społeczności inwestycja to zagospodarowanie terenów przy Bema, Jasińskiego i Sowińskiego. Będzie ona realizowana wspólnie przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. – Mamy prawomocne pozwolenie na budowę i chcemy z pracami związanymi z przebudową układu komunikacyjnego i budową miejsc postojowych chcemy ruszyć już w tym roku. MZDiK od początku roku ma na ten cel zarezerwowaną kwotę 500 tys. złotych. Teraz chcemy dołożyć kolejne pół miliona złotych – zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak.

Zgodnie z propozycjami prezydenta w tegorocznym budżecie miasta miałby się znaleźć także remont zabytkowej Rogatki u zbiegu ulic Malczewskiego i Kelles-Krauza. Na ten cel miasto ma przyznaną kwotę 60 tysięcy złotych od Marszałka Województwa Mazowieckiego. Oprócz tego w budżecie Radomia ma zostać na ten cel zarezerwowana kwota prawie 380 tysięcy złotych. – W zeszłym roku radni nie zgodzili się na realizację tego zadania. Mam nadzieję, że tym razem wyrażą zgodę. Pozwolenie na budowę ważne jest do października i do tego czasu musimy rozpocząć prace – podkreśla prezydent Radosław Witkowski. Obiekt powinien być odnowiony już pod koniec roku.

Wśród propozycji są też cztery zaległe inwestycje z budżetu obywatelskiego.

 

Jak zapowiada Radosław Witkowski wszystkie zaległe inwestycje z budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane w tym roku. Potrzebna jest tylko zgoda radnych na ich sfinansowanie. Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona propozycjom zmian w budżecie powinna się odbyć w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku.
Koszt inwestycji, które prezydent chce wprowadzić do budżetu wyniesie kilkanaście milionów złotych. Pieniądze na te inwestycje pochodzą z oszczędności, nie jest zwiększany deficyt.

KomentarzeCLOSE
CLOSE