full screen background image

„Midway”Wojenna superprodukcja mistrza wielkich filmowych widowisk Rolanda Emmericha. Jedna z najważniejszych bitew w historii ludzkości, która odmieniła losy wojny na Pacyfiku, ukazana z bezprecedensowym rozmachem. Gwiazdorska obsada w opowieści o braterstwie, przyjaźni, a przede wszystkim odwadze dowódców i żołnierzy, którzy zatriumfowali nad potężnym przeciwnikiem. Film od 8 listopada w kinach

 Wojna na Pacyfiku, której początek dał atak Cesarskich Sił Powietrznych na bazę Pearl Harbour, od początku układała się po myśli japońskiego dowództwa. Duża część amerykańskiej floty wojennej uległa zniszczeniu, a dowództwo, szczególnie polityczne, nie potrafiło odnaleźć się w nowej sytuacji. W takich okolicznościach amerykańska baza na Midway pełniła rolę ostatniego szańca obrony, po przerwaniu którego Japonia zapanuje niepodzielnie na Pacyfiku, co może przesądzić o losach wojny. Roland Emmerich dzieje bitwy pozwala nam śledzić oczami zwykłych marynarzy, pilotów, a także generałów i polityków, których decyzje miały zdecydować o życiu tysięcy ludzi.

Bitwa o Midway, w której mocno przetrzebiona amerykańska flota starła się z Japońską Cesarską Marynarką Wojenną o dominację na Pacyfiku, miała kolosalne znaczenie dla losów II wojny światowej. Oparte na prawdziwych wydarzeniach najnowsze filmowe widowisko Rolanda Emmericha opowiada o mężnych żołnierzach oraz ich taktycznie błyskotliwych dowódcach, którzy udowodnili, że walka trwa zawsze do samego końca. To historia niezwykłego braterstwa w godzinie największej próby, a także opowieść o najwyższym poświęceniu w obronie wyznawanych wartości. Zaczęło się od zdradzieckiego ataku na Pearl Harbor, ale sześć miesięcy później, przygotowując się do bitwy o Midway, marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych wciąż stanowiła cień dawnej potęgi. Amerykanie mieli natomiast jedną przewagę nad Japończykami – sprawność taktyczną swoich analityków oraz dowódców, a także hart ducha zgromadzonych na Pacyfiku żołnierzy. „Midway” zabiera widza w sam środek tamtych wydarzeń, pozwalając mu obserwować proces decyzyjny na najwyższych szczeblach i umieszczając go wraz z lotnikami w kokpitach samolotów, by przekonać się na własne oczy, jak wyglądały podniebne starcia w jednej z najtrudniejszych bitew II wojny światowej.

Oficjalny zwiastun filmu:

źródło: materiały prasowe

Komentarze

TAG