full screen background image

„Terminator: Mroczne przeznaczenie”Linda Hamilton i Arnold Schwarzenegger powracają do swych ikonicznych ról w filmie „Terminator: Mroczne przeznaczenie”, który wyreżyserował Tim Miller, a wyprodukowali: wizjonerski twórca James Cameron oraz David Ellison. Obraz od 8 listopada w kinach

W 1984 r. twórcy filmu James Cameron i Gale Anne Hurd nie mieli pojęcia, że dają początek globalnemu fenomenowi, a wszystko za sprawą „Terminatora”, oryginalnego filmu science fiction o skromnym budżecie, opowiadającego o cyborgu z apokaliptycznej przyszłości, który odbywa podróż do teraźniejszości, aby dopilnować eksterminacji rasy ludzkiej. Mroczny, szorstki, inteligentnie napisany i bardzo zabawny film odznaczał się zawrotnym tempem akcji i wykreował bohaterkę, która już wtedy wydawała się bardzo niezwykła. Dzięki zdecydowanie pozytywnemu odbiorowi publiczności, jak i niezwykle przychylnym recenzjom najlepszych krytyków, „Terminator”zapewnił głównym aktorom – Arnoldowi Schwarzeneggerowi i Lindzie Hamilton – sławę w Hollywood i potwierdził renomę Camerona jako reżysera.

 

Opis filmu:

Ponad dwadzieścia lat minęło odkąd Sarah Connor (Linda Hamilton) zapobiegła Dniowi Sądu, zmieniła przyszłość i odwróciła przeznaczenie rodzaju ludzkiego. Dani Ramos (Natalia Reyes) wiedzie proste życie w Mexico City u boku swego brata (Diego Boneta) i ojca, gdy niezwykle zaawansowany i śmiertelnie niebezpieczny nowy Terminator – Rev-9 (Gabriel Luna) – wyrusza w podróż w czasie, by ją odnaleźć i zgładzić. Aby przeżyć, Dani musi połączyć siły z dwiema wojowniczkami: Grace (Mackenzie Davis), zmodyfikowanym super żołnierzem z przyszłości i zaprawioną w bojach Sarą Connor. Podczas gdy Rev-9 bez litości niszczy wszystkich i wszystko, co stanie mu na drodze w pościgu za Dani, trójka bohaterek odkrywa, że ich ostatnią i jedyną nadzieją jest T-800 (Arnold Schwarzenegger) z przeszłości Sary.

Film „Terminator: Mroczne przeznaczenie” wyreżyserował Tim Miller (Deadpool) na podstawie scenariusza napisanego przez Davida Goyera (Mroczny RycerzBatman – Początek), Justina Rhodesa (Zabójcze zlecenieRoboCop Returns) oraz Billy’ego Ray’a (Kapitan PhillipsIgrzyska śmierci), autorami noweli filmowej są James Cameron (TerminatorAvatar), Charles Eglee (Świat gliniarzyThe Walking Dead), Josh Friedman (Emerald CityTerminator: Kroniki Sary Connor) oraz David Goyer i Justin Rhodes.

W obsadzie Terminatora znaleźli się: Linda Hamilton (TerminatorTerminator 2: Dzień sąduPiękna i bestia), Arnold Schwarzenegger (TerminatorTerminator 2: Dzień sąduPredator), Mackenzie Davis (Blade Runner 2049Czarne lustro), Natalia Reyes (LadyLa Vendedora de RosasCumbia Ninja) i Gabriel Luna (Agenci T.A.R.C.Z.Y.Bernie).

źródło: materiały prasowe

Komentarze