full screen background image

Międzynarodowy Strajk KlimatycznyWyjdą na ulice, by zaprotestować przeciwko polityce klimatycznej – w piątek na całym świecie odbędzie się strajk klimatyczny. Wezmą w nim udział także największe polskie miasta, w tym Radom. – Protestujemy, bo wisi nad nami widmo katastrofy ekologicznej – mówią młodzi radomianie z organizacji Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

„Nie damy zabrać sobie przyszłości” to hasło piątkowego Strajku Tysięcy Miast- protestu przeciwko polityce klimatycznej. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach Ziemi. Tego dnia młodzi ekolodzy organizują manifestację, w której wezmą udział największe miasta w Polsce, w tym Radom. – Chcemy zwrócić uwagę na pogłębiający się kryzys klimatyczny – mówią młodzi radomianie z organizacji Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Młodzi ekolodzy z Radomia zachęcają mieszkańców do włączenia się do Strajku Tysięcy Miast. Kulminacja protestu odbędzie się na fontannach przy ulicy Żeromskiego o godz. 17.

Strajk Tysięcy Miast to jednocześnie finał prowadzonego przez ostanie miesiące „Wakacyjnego Strajku Klimatycznego”, który zainicjowała w Polsce 13-letnia Inga Zasowska – więcej na ten temat dowiesz się tutaj.

Komentarze