Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie zaprasza na koncert„Pandemio, odejdź prędziutko” – to nazwa wydarzenia, do udziału w którym zaprasza skaryszewski dom kultury. Na scenie skaryszewskiego domu kultury wraz z przyjaciółmi wystąpił jeden z najbardziej rozpoznawalnych basistów w Polsce – Marcin Pendowski

Wydarzenie zostało zarejestrowane na początku marca w formie koncertu online. Swoją premierę będzie miało na kanale YouTube placówki. Istotną częścią tego projektu jest wywiad przeprowadzony z artystami przez Michała Sowę z MGOK Skaryszew. Ma on charakter warsztatów w których młodzi adepci mają możliwość poznania wielu tajników sztuki.

Marcin Pendowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych basistów w Polsce. Od 8 lat gra w zespole „Fisz Emade Tworzywo”, z którym otrzymał 2 Złote i 2 Platynowe Płyty za albumy „Mamut” i „Drony”. W 2015 roku za solowy album „Pendofsky” został nagrodzony Mateuszem Trójki. Artysta wydał również książkę „Szkoła Gry na Basie Elektrycznym”. Od 8 lat współpracuje z Magazynem Basista, branżowym czasopismem, publikując w nim cykliczne warsztaty basowe.

Mówi Daniel Rogala, dyrektor MGOK-u w Skaryszewie

W ramach cyklu przeprowadzono także wywiad z artystami, który zostanie wyemitowane razem z koncertem.

Wywiad z artystami przeprowadził Michał Sowa, pracownik skaryszewskiego domu kultury. Zapis koncertu będzie można oglądać za pośrednictwem platformy YouTube.

Komentarze