Fiszer: Nie blokujemy sprzedaży działekRadni Prawa i Sprawiedliwości blokują rozwój Radomia – uważa wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. To komentarz w sprawie niezatwierdzonego przez Komisję Gospodarki wniosku o sprzedaż działek w Strefie Przemysłowej na Wólce Klwateckiej

Komisja Gospodarki nie zgadza się na sprzedaż terenu z powodu braków formalnych w dokumentach – powiedział w Mocnej Rozmowie radny Prawa i Sprawiedliwości Robert Fiszer, przewodniczący Komisji Gospodarki w Radzie Miejskiej. Mowa o Strefie Przemysłowej na Wólce Klwateckiej i działkach, które chcą kupić inwestorzy. Wniosek o sprzedaż ziemi został już przedłożony radnym, ale ci go nie zatwierdzili. To blokowanie rozwoju miasta – uważa Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

Radomska Strefa Przemysłowa powstaje na Wólce Klwateckiej, po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej. To w sumie kilkanaście działek, które w zależności od potrzeb inwestorów można połączyć. Ich łączna powierzchnia to ponad 40 ha. Jak tłumaczy Fiszer odpowiadając na zarzuty Kalinowskiej – radni PiS nie chcą blokować inwestycji na Wólce Klwateckiej tylko mają zastrzeżenia do sporządzonej dokumentacji.

Strefa Przemysłowa w Radomiu ma być gotowa w połowie tego roku. Na jej stworzenie miasto zapisało w Wieloletniej Prognozie Finansowej w sumie 12 milionów złotych.

Komentarze