Rusza druga edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza”Zmieniaj z nami Mazowsze” to hasło drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego województwa mazowieckiego. Do rozdysponowania będzie 25 milionów złotych. Swoje pomysły można składać od 6 do 30 kwietnia

Po raz drugi rusza Budżet Obywatelski Mazowsza. Na projekty mieszkańców województwa mazowieckiego będzie do podziału 25 milionów złotych. Zadania w ramach drugiej edycji BOM-u można zgłaszać od 6 do 30 kwietnia. Pomysłodawcami mogą być wszyscy mieszkańcy Mazowsza bez ograniczeń wiekowych.

– Projekty muszą dotyczyć zadań o charakterze wojewódzkim i być zgodne z przepisami prawa – podkreśla marszałek Mazowsza, Adam Struzik.

W tej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest kilka nowości. Swoje projekty będzie można składać i konsultować elektronicznie. Dyskusje online z pracownikami Urzędu Marszałkowskiego pomogą ułożyć projekty w taki sposób, by przeszły pozytywnie weryfikację. Dodatkowo będzie można skoncentrować się na projektach równościowych, które obejmą osoby niepełnosprawne, czy środowiska wykluczone.

– Będą one służyły np. znoszeniu barier architektonicznych w miejscach, na które wpływ ma województwo mazowieckie – tłumaczy Sara Michalska, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji.

Więcej szczegółów dotyczących naboru projektów do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza można znaleźć na stronie bom.mazovia.pl

Fot: mazovia.pl

Komentarze