full screen background image

Mieszkańcy XV-lecia wywalczyli zielony skwerMieszkańcy XV-lecia mogą odetchnąć z ulgą. Radni Rady Miejskiej na nadzwyczajnej sesji poparli wczoraj projekt przebudowy skweru na tym osiedlu

Mowa o terenie pomiędzy ulicami: Jasińskiego, Sowińskiego i Bema. Mieszkańcy przyszli na sesję, by jak mówili, dopilnować obietnic, które 2 lata temu złożył im prezydent Radomia. Domagali się budowy zielonego miejsca wypoczynkowego na osiedlu i nowego ciągu komunikacyjnego – mówi Patryk Fajdek, jeden ze społeczników:

Radni zdecydowali o zwiększeniu o 3 mln 500 tysięcy złotych puli pieniędzy przeznaczonych na zagospodarowanie tego terenu. Od początku roku miasto miało w budżecie zaplanowane na ten cel pół miliona złotych. Teraz, kiedy jest już prawomocne pozwolenie na budowę, można rozpocząć prace – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia:

Prace będą podzielone na dwa etapy. Najpierw powstaną nowe drogi i miejsca postojowe, a później zielony skwer.  Za tym projektem zagłosował m.in. radny Kazimierz Woźniak, z Klubu Radomianie Razem:

Projekt poparła też radna Marta Michalska Wilk, przewodnicząca Klubu Koalicji Obywatelskiej:

Całość ma być gotowa do 2021 roku i będzie kosztować około 4 mln zł.

 

Komentarze