Portrety z historią w tle – wystawa fotografiiFotografie przedstawiające portrety odtwórców historycznych będzie można obejrzeć na wystawie „Portrety z historią w tle”

Autorką fotografii jest Beata Jawor-Makowska, która była Gościem Radia Radom. Wielką pasją naszego gościa jest fotografia portretowa.

– Ta wystawa będzie pierwszą z cyklu ukazującego nie tylko oblicza polskiej rekonstrukcji, ale i ważne dla historii Polski miejsca i wydarzenia. Głównym tematem obecnej wystawy są portrety odtwórców historycznych, które powstały podczas licznych spotkań historyczno – kulturalnych w kraju i za granicą – powiedziała Beata Jawor-Makowska.

Po zakończeniu radomskiej wystawy w planach pani Beaty jest zorganizowanie ekspozycji plenerowych na zamkach, podczas imprez rekonstrukcji historycznych, w których bierze udział z rodziną.

Otwarcie wystawy w piątek, 12 lipca o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 6, przy ul. Kusocińskiego 13. Na wernisażu pojawią się rekonstruktorzy w strojach historycznych.

Wystawę będzie można oglądać do 31 lipca.

O autorce:

Beata Jawor – Makowska, ur. w 1968 r. Ukończyła filologię polską, dziennikarstwo i podyplomowe studia MBA. Jej wielką pasją jest fotografia, szczególnie portretowa oraz rodzinne podróże podszyte historią. Fotografuje odkąd pamięta.

Fot. archiwum prywatne B. Jawor-Makowskiej

Komentarze