Mieszkania Plus gotowe za niecały rokMieszkania Plus będą gotowe w październiku przyszłego roku. Mowa o 124 lokalach, które powstają przy ulicy Tytoniowej w Radomiu. Mieszkania, głównie 3-pokojowe będą rozmieszczone w dwóch 6-piętrowych budynkach. Budowa bloków właśnie się zakończyła z ponad 2-tygodniowym wyprzedzeniem

Zakończyły się prace konstrukcyjne przy budowie bloków w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Na niespełna hektarowej działce przy ulicy Tytoniowej w Radomiu stoją już dwa 6-piętrowe budynki. To w nich powstaną 124 lokalne dla radomskich rodzin. Gotowe są już wszystkie kondygnacje bloków, a na placu budowy zawisła symboliczna wiecha – informuje Wojciech Caruk, prezes warszawskiej spółki realizującej rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

W tradycji budowlanej wiechę czyli przystrojony wieniec zawiesza się na  na znak zakończenia ważnego etapu budowy. Oznacza to, że prace przy budowie Mieszkań Plus w Radomiu idą pełną parą pomimo trudności z pracownikami, które pojawiły się na początku pandemii – mówi Paweł Gossa z warszawskiej firmy nadzorującej rządową inwestycję w Radomiu. Ten problem został rozwiązany przez generalnego wykonawcę, który wykonał roboty w ok. 40 proc. z ponad 2-tygodniowym wyprzedzeniem.

Przypomnijmy, program M+ to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski – większe szanse na otrzymanie mieszkania będą mieli radomianie zawodowo związani z naszym miastem. Ta kwestia ma zostać omówiona na najbliższej sesji Rady Miejskiej, 30 listopada.

Przy ulicy Tytoniowej powstaną głównie mieszkania 3-pokojowe o średniej powierzchni ok. 60 mkw. Będzie też 35 lokali dwupokojowych. Mieszkania mają być gotowe w październiku przyszłego roku. Szacunkowa wartość inwestycji to 24,5 mln zł. 

KomentarzeCLOSE
CLOSE