full screen background image
Search

Miliony na drogi powiatowe


Prawie 16 milionów złotych na przebudowę dróg powiatowych trafi do subregionu radomskiego w ramach mazowieckiego instrumentu wsparcia dróg lokalnych. W sumie do 36 powiatów z województwa mazowieckiego trafi ponad 100 mln zł

– Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych to powrót do programów realizowanych przez samorząd województwa kilka lat temu. Zdecydowaliśmy, że pomożemy powiatom w tak ważnych dla wszystkich mieszkańców inwestycjach jak budowa czy przebudowa dróg. Inwestycje drogowe zawsze wymagają dużych nakładów finansowych, cieszę się więc, że mogliśmy dofinansować wszystkie złożone przez powiaty  projekty – powiedział Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Jednym z powiatów do którego trafią pieniące jest powiat radomski. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na przebudowę drogi Konary-Mniszek. – Droga łączy drogę krajową nr 12 w Mniszku aż do Konar. To najkrótsze połączenie do zalewu domaniowskiego. Pieniądze od marszałka przeznaczymy na drugi etap tej drogi, 1600 m. Do inwestycji dokłada się również samorząd Wolanowa – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta powiatu radomskiego.

Najwyższe dofinansowanie, bo ponad 4,1 mln zł otrzyma powiat kozienicki na przebudowę drogi Ryczywół-Brzóza. – Ta droga jest ważnym tranzytem – mówi Andrzej Tadeusz Jung, starosta powiatu kozienickiego.

– W powiecie zwoleńskim będzie przebudowywana, która jest kontynuacją wcześniej wykonanego 18 km. Odcinka. Zostało nam 6 km do zrobienia. Ta droga łączy powiat zwoleński z powiatem puławskim i prowadzi do Janowca – mówi Waldemar Urbański, starosta powiatu zwoleńskiego.

Natomiast w powiecie białobrzeskim zostanie przebudowana droga Białobrzegi-Mikówka-Brzeska Wola. – To bardzo ważna inwestycja w naszym powiecie. Wzdłuż tej drogi będzie wybudowany chodnik, parking przed cmentarzem. To ważna część Białobrzegów, w której teren jest przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne, mieszkaniowe – tłumaczy Andrzej Oziębło, starosta powiatu białobrzeskiego.

Wszystkie drogi, które dostały dofinansowanie od marszałka w ramach Mazowieckiego instrumentu wsparcia dróg lokalnych mają być gotowe w 2019 roku.

Przypomnimy, nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym znaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. W sumie zostało zgłoszonych 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego.

Umowy na przebudowę i modernizację dróg podpisało siedem powiatów

  • powiat kozienicki otrzyma ponad 4,1 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 1712W Ryczywół-Brzóza na odcinku Wola Chodkowska – Brzóza;
  • powiat lipski ponad 3,3 mln zł przeznaczy na przebudowę 7-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 3536W Odechów-Kowalków-Sienno-Sarnówek – od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747;
  • powiat radomski dzięki ponad 2,4 mln zł wsparcia przebuduje drogę powiatową nr 3566W Konary-Mniszek (II etap);
  • powiat szydłowiecki otrzyma ponad 2 mln zł na przebudowę drogi powiatowej nr 3561W Krzcięcin-Szydłowiec;
  • powiat zwoleński ponad 1,8 mln zł przeznaczy na przebudowę drogi powiatowej nr 4528W Zwoleń-Baryczka;
  • powiat grójecki dzięki ponad 1 mln zł wsparcia przebuduje drogę powiatową nr 1604W Szczęsna-Rożce;
  • powiat białobrzeski otrzyma 821 tys. zł na przebudowę 6-kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1126W Białobrzegi-Mikówka-Brzeska Wola.
KomentarzeCLOSE
CLOSE