full screen background image

Miliony na usuwanie skutków klęsk żywiołowych24,5 mln zł zostanie przeznaczonych na odbudowę i remonty dróg na Mazowszu. W regionie radomskim niemal 1,3 mln złotych trafi do jednej gminy i jednego powiatu

Dofinansowanie pochodzi z rezerwy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a fundusze zostały przyznane na wniosek Wojewody Mazowieckiego.

W regionie radomskim pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymał powiat białobrzeski w wysokości 530 tys. zł. Za te pieniądze zostanie odbudowana droga powiatowa nr 1101W Osuchów – Lisów na odcinku o długości 2,20 km.

Na usuwanie skutków klęsk żywiołowych promesy w wysokości 750 tys. zł otrzymała gmina Jastrzębia. Pieniądze te zostaną przeznaczone na przebudowę drogi gminnej nr 39 w miejscowości Wolska Dąbrowa na odcinku o długości 0,283 km oraz na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Kolonia Lesiów nr 245 na odcinku o łącznej długości 0,853 km.

Kolejne pieniądze trafią do powiatu garwolińskiego (1,01 mln zł), łosickiego (600tys. zł), siedleckiego (8,86 mln zł), sochaczewskiego (3,83 mln zł),

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały gminy: Bielany, Łochów, Mińsk Mazowiecki, Sterdyń, Trojanów, Wiśniew, Łyse, Olszanka.

Komentarze