full screen background image

Konwój Wstydu podróżuje po Ziemi RadomskiejNa Ziemi Radomskiej trwa akcja pod hasłem Konwój Wstydu. To inicjatywa członków Platformy Obywatelskiej będąca reakcją na nagrody finansowe, które otrzymali ministrowie z Prawa i Sprawiedliwości. Symbolem akcji w Radomiu jest mobilny billboard z wizerunkiem Beaty Szydło i Małgorzaty Sadurskiej.

Konwój Wstydu to akcja ogólnopolska, a mobilne billboardy z wizerunkami nagorodzonych ministrów mają trafić do wszystkich okręgów wyborczych. Jak opisywał poseł Leszek Ruszczyk, w polskich miastach przedstawiciele PO będą prezentować premie, które sami sobie przyznali ministrowie. – Powiemy także o tych, którzy zmienili pracę i potrafili się dobrze ustawić. Dlaczego to jest ważne i dlaczego w Radomiu? Radom ma szczególne prawo do tego, by znać prawdę.

Poseł Anna Białkowska zwróciła uwagą na kwoty podkreślając, że od 2015 roku wydano ponad 3 mln zł na premie dla ministrów oraz wiceministrów. Za przykład poseł Białkowska podała m.in. nagrodę premier Beaty Szydło w wysokości 65 tys. zł oraz flagowej Małgorzaty Sadurskiej i jej 421 tys. zł. – Jak się to ma do emerytur starszych ludzi? Jak się to ma do wynagrodzeń nauczycieli, lekarzy rezydentów, czy wynagrodzeń pielęgniarek? PiS grabi spółki Skarbu Państwa. Nie pozwolimy na to. Mówimy dość.

Mobilny billboard będzie podróżował po Ziemi Radomskiej do piątku 6 kwietnia.

Komentarze