Minimalna porażka HydroTrucku

W meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na wyjeździe 73:76 z Astorią Bydgoszcz. Dla podopiecznych trenera Mihailo Uvalina to dziewiąta porażka w obecnych rozgrywkach.

Obie drużyny na początku spotkania grały bardzo nerwowo – to oznaczało też niższą skuteczność i wyrównany wynik. Dopiero późniejsze akcje Jakuba Nizioła oraz Mateusza Zębskiego sprawiły, że gospodarze uciekli na siedem punktów. Lepiej zaczął prezentować się także Anthony Ireland, ale po 10 minutach było 17:13.

W drugiej kwarcie Moore i Ireland nadal “kąsali” rywali, a później do ataku włączyli się Danilo Ostojić i Filip Kraljević. Trafienia Klavsa Cavarsa i Roda Camphora sprawiały jednak, że Enea Abramczyk Astoria ciągle była lepsza. Po późniejszych rzutach wolnych Alana Herndona miała nawet 10 punktów przewagi. HydroTruck się nie poddawał – dzięki trójce Aleksandra Lewandowskiego po pierwszej połowie było tylko 42:39.

Akcje Kraljevicia i Ostojicia na początku trzeciej kwarty dawały prowadzenie ekipie trenera Mihailo Uvalina. Mecz ciągle był bardzo wyrównany, a sytuację bydgoszczan starali się poprawiać rzutami z dystansu Rod Camphor i Michał Chyliński. Podobnym trafieniem odpowiedział jednak Lewandowski i to goście mieli sześć punktów przewagi. Po 30 minutach było tylko 56:58.

Kolejna część meczu była ponownie zacięta i toczyła się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszej trójce Andrzeja Pluty gospodarze uciekli na siedem punktów. Zespół z Radomia odpowiedział na to… serią 8:0 i świetną grą Kraljevicia. Kluczowa w końcówce okazała się trójka Jakuba Nizioła – ona dała prowadzenie Enea Abramczyk Astorii. W ostatniej akcji HydroTruck mógł jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale oddał już rzut po czasie. Gospodarze wygrali 76:73.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (12 grudnia) o godz. 17:30. Być może ten mecz rozegrany zostanie już w oddanej do użytku hali RCS przy ul. Struga.

Astoria Bydgoszcz – HydroTruck Radom 76:73 (17:13, 25:26, 14:19, 20:15)

Astoria: Zębski 14, Camphor 12, Nizioł 12, Pluta 11, Chyliński 9, Herndon 6, Washpu 5, Krasuski 3, Aleksandrowicz 2, Cavars 2.

HydroTruck: Kraljević 22, Ostojić 14, Ireland 12, Lewandowski 12, Moore 8, Zalewski 2, Dzierżak 2, Wall, Żmudzki.