Przegrana Czarnych w Lublinie

W pojedynku 10. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z LUK Lublin. Dla zespołu trenera Jakuba Bednaruka to siódma porażka w tym sezonie.

W pierwszym secie, z powodu ogromnej różnicy w poziomie gry, emocji nie było żadnych. Gdy po pierwszych siedmiu akcjach trener Jakub Bednaruk poprosił zespół do ławki, lubelska drużyna wygrywała już 6:1. Ten czas nic nie pomógł, podobnie jak i kolejny. LUK do samego końca stopniowo powiększał swoją przewagę i wygrał premierową odsłonę w niewiele ponad dwadzieścia minut 25:13.

Ta wysoka porażka nie załamała przyjezdnych. Przeciwnie, na drugą partię zespół wyszedł bardzo zmobilizowany, by odrobić straty. Dwukrotnie lubelscy gracze uciekali rywalom – 12:9, 16:12 – ale za każdym razem ludzie Bednaruka odrabiali straty. Aż wreszcie sami oderwali się od rywali, wygrywając od stanu 16:12 osiem z dziewięciu piłek. Gdy wyszlli na prowadzenie 20:17, grali już pewniej. Wprawdzie jeszcze w końcówce miejscowych świetną zagrywką próbował poderwać Wojciech Włodarczyk, ale kolejną zepsuł i Cerrad Enea Czarni wygrali 25:22.

Podopieczni Daszkiewicza przed meczem nie ukrywali, że ich celem jest zdobycie w starciu z radomianami trzech punktów, więc po wpadce w drugim secie na kolejną pozwolić sobie już nie mogli. Znów nieźle grał Jakub Wachnik, który po rozwiązaniu kontraktu Milana Katicia wszedł do podstawowego składu i prezentuje się świetnie, ale pochwalić można też innych graczy, choćby Wojciecha Włodarczyka. Przewaga gospodarzy w tym secie była wyraźna i nawet chwilowe przestoje nie zmieniały obrazu widowiska. LUK wygrał 25:18 i wyszedł na prowadzenie 2:1.

Seria kapitalnych zagrywek Grzegorza Pająka sprawiła, że LUK uzyskał wyraźną przewagę już na samym początku czwartego seta. Miejscowi prowadzili 10:2 i przy głośnym dopingu swoich kibiców pewnie zmierzali do szczęśliwego zakończenia meczu. Ostatni punkt zdobył blokiem Wojciech Sobala, a LUK Lublin wygrał tego seta 25:14.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce „Wojskowi” zagrają u siebie ze Stalą Nysa. Spotkanie odbędzie się w sobotę (11 grudnia) o godz. 20:30.

LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 22:25, 25:18, 25:14)

LUK: Nowakowski 14, Wachnik 10, Filipiak 14, Sobala 11, Pająk 5, Włodarczyk 14, Watten (libero) oraz Romać 1, Gregorowicz (libero), Gniecki.

Czarni: Lemański 9, Berger 6, Faryna 17, Santana 2, Parkinson, Nowak, Nowowsiak (libero) oraz Kędzierski, Rusin 7, Warda 4, Gąsior, Firszt 6.

MVP: Jan Nowakowski (LUK).