Minimalna porażka HydroTrucku

W meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na własnym parkiecie 73:75 ze Spójnią Stargard. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to dziewiętnasta porażka w tym sezonie.

HydroTruck na początku spotkania był skuteczny i po trafieniu Danilo Ostojicia prowadził 6:1. Przyjezdni dość szybko się zbliżali, w czym pomagał głównie Filip Matczak. Po późniejszej trójce Kacpra Młynarskiego to PGE Spójnia zdobywała minimalną przewagę. Dodatkowo swoje robił też Raymond Cowels, ale pięć punktów z rzędu Jabarie Hindsa oznaczało remis po 10 minutach – po 25.

W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego utrzymywał małą przewagę, chociaż spotkanie było niezwykle wyrównane. Później coraz lepiej grali Cowels oraz Steele, a dzięki trójce tego ostatniego różnica na korzyść stargardzian urosła do 10 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:39 dla gości.

Po trójce Robertsa Stumbrisa w trzeciej kwarcie zespół trenera Roberta Witki zbliżał się na zaledwie trzy punkty. PGE Spójnia robiła jednak wszystko, aby nie pozwolić na rywalom na nic więcej. W końcu jednak kolejne trafienia Stumbrisa i Ostojicia dały gospodarzom prowadzenie. Stargardzianie znowu zmieniali sytuację rzutami Threatta i Matczaka – po 30 minutach było 58:55 dla Spójni.

Kolejna część meczu ponownie była bardzo wyrównana, chociaż to zespół trenera Marka Łukomskiego miał inicjatywę w ofensywie. Było to możliwe dzięki dobrej grze Młynarskiego oraz Matczaka. W końcówce bardzo ważne rzuty należały do Gudula i Threatta – dzięki nim goście mieli sześć punktów przewagi. HydroTruck przede wszystkim dzięki Hindsowi ciągle był w grze – 30 sekund przed końcem doprowadził do remisu. Później kluczowy, niezwykle trudny rzut trafił Jay Threatt i to on został bohaterem! Hinds miał rzut na zwycięstwo, ale ta sztuka się nie udała, a PGE Spójnia cieszyła się z wygranej…

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe GTK Gliwice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (6 marca) o godz. 19:30.

HydroTruck Radom – Spójnia Stargard 73:75 (25:25, 14:20, 16:13, 18:17)

HydroTruck: Hinds 24, Griffin 14, Stumbris 14, Ostojić 12, Prahl 5, Lewandowski 4, Piechowicz, Zegzuła, Wall.

Spójnia: Młynarski 15, Steele 15, Threatt 13, Matczak 12, Cowels 11, Gudul 5, Kostrzewski 4, Han.