Moc Rowerów w Noc Muzeów20 maja podczas radomskiej Nocy Muzeów po raz pierwszy w swojej stacjonarnej odsłonie zaprezentuje się Mobilne Muzeum Rowerów.

Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” wspólnie z Domem Kultury Idalin zaprasza w najbliższą sobotę na Plac Konstytucji 3 Maja w godzinach od 18:00 do 23:00. Tam, pod numerem 3, gdzie mieścił się kiedyś Hotel Europa, odbędzie się pierwsza stacjonarna wystawa Muzeum Rowerów Zabytkowych. Organizatorzy zaprezentują kilkadziesiąt zabytkowych jednośladów oraz wiele historycznych pamiątek dokumentujących rowerową historię Radomia.

Ekspozycja będzie zlokalizowana w podwórku w oficynie dawnego Hotelu Europa. Ma to być docelowe miejsce stacjonarnego muzeum, którego oficjalne otwarcie planowane jest na koniec roku. Odwiedzający wystawę mogą liczyć na szereg dodatkowych atrakcji, w tym: konkursy i zabawy dla dzieci, retro pokój kibica z wyścigiem pokoju na kineskopowym telewizorze oraz zdjęcie z bicyklem. Będzie można także spróbować swoich sił w jeździe na zabytkowym rowerze.

Gościem Radia Radom jest Łukasz Wykrota z Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”:

Komentarze