MOK „Amfiteatr” – Moc kultury 2018



Kończący się rok 2018 był dla „Amfiteatru” czasem dynamicznym, wypełnionym po brzegi wydarzeniami z obszaru kultury. O najważniejszych projektach, w które ochoczo zaangażowali się radomianie oraz o planach na nowy rok, opowiada dyrektor Waldemar Dolecki.

Podsumowując roczną działalność „Amfiteatru” od razu przychodzi mi na myśl „Fosa pełna kultury”.

To nasz flagowy projekt, który się rozwija i bardzo nas to cieszy. Rozwija się zarówno od strony twórców „Fosy”, bo w tym roku zaangażowało się w jej powstawanie więcej podmiotów: osoby, firmy oraz stowarzyszenia działające na terenie Radomia i poza jego granicami. To cieszy, bo rzeczywiście taki był zamysł „Fosy”, żeby ona powstawała trochę oddolnie. Druga kwestia to publiczność, która mam wrażenie polubiła ten projekt i coraz aktywniej w nim uczestniczy. Z naszej statystyki wynika, że w tegorocznej edycji nastąpił wzrost odbiorców o ponad 26%, co przekłada się na prawie 4,5 tys. uczestników podczas tych siedmiu tygodni trwania „Fosy”. Bardzo cieszę i dziękuję mieszkańcom, którzy dali się zaprosić do tej wakacyjnej kulturalnej przygody.

Jakie wydarzenia, imprezy najbardziej utkwiły panu w pamięci analizując ostanie 12 miesięcy?

Był to rok dynamiczny, jeśli chodzi o działania podejmowane przez Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” i rzeczywiście dużo się działo. MOK był w tym roku operatorem wdrażającym Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej. Rada tego programu przyznała stypendia dla najaktywniejszych animatorów z subregionu radomskiego. Ponadto należy wspomnieć Kadry Kultury- program szkoleniowy zorganizowany przez „Amfiteatr” przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kadry Kultury powiatu radomskiego to kolejny element zarówno wzmacniające i sieciujący kadrę. Kolejne niezwykle istotne dla mnie wydarzenie to Pracownia Nowych Mediów. Pracownia powstała w naszym obiekcie przy ulicy Daszyńskiego 5 w Kuźni Artystycznej. To pomieszczenia piwniczne, które zostały pozyskane i zaadoptowane na Pracownię Nowych Mediów. Jest tam studio telewizyjne z wirtualną rzeczywistością, studio radiowe, studio postprodukcyjne, news room, czyli pracownia dziennikarska oraz pracownia dźwiękowa rozłożona na 4 pomieszczenia. Dla nas jest to początek ważnych zmian, bo mamy takie poczucie, że świat dzisiaj pędzi i rozwija się nieprawdopodobnie szybko, więc działania w zakresie kultury i edukacji kulturalnej również muszą trochę przyśpieszyć.

Rozwój Pracowni Nowych Mediów jest zatem planem na 2019 rok?

To jest nasz priorytet. Chcemy zbudować program merytoryczny wokół każdej z pracowni. Naszym celem jest zachęcenie mieszkańców z różnych grup wiekowych do uczestniczenia w zajęciach. Chcemy wzmacniać potencjał instytucjonalny i obywatelski poprzez działania w obrębie Pracowni Nowych Mediów – mówił Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.

Fot. facebook.com/amfiteatr.radom

Komentarze



CLOSE
CLOSE