full screen background image

Monumentalna Noc Muzeów w OrońskuCentrum Rzeźby Polskiej w Orońsku to dom sztuki przestrzennej. Warto przekroczyć jego próg, zwłaszcza w zbliżającą się Noc Muzeów. Co nasz czeka w środku? Konfrontacja z monumentalnymi formami, artystyczne warsztaty, zwiedzanie performatywne, a na deser koncert.

– W tym roku atrakcji jest bardzo wiele. Te najważniejsze to oprowadzania po wystawach – mówiła Weronika Elertowska, specjalistka ds. edukacji w CRP. – Jedną z najważniejszych ekspozycji jest „Moc natury” Henry’ego Moora. – Więcej o ekspozycji jest tutaj. – Oprowadzanie po tej wystawie poprowadzi dyrektor Eulialia Domanowska. Szykujemy też dużą niespodziankę. Popołudniu odbędzie się zwiedzanie performatywne wystawy „Moc natury” oraz „Pola anielskich szeptów”. To rzeźba, która jest bardzo rozpoznawalna i mieści się w orońskim parku. Zwiedzanie performatywne tej ekspozycji poprowadzi eksperymentalna grupa ruchowa z Warszawy. Będzie to zwiedzanie połączone z tańcem.

Noc Muzeów w Orońsku zaczyna się dosyć wcześnie. Od godziny 13 wszystkie galerie będą już dostępne dla zwiedzających. Od godz. 14 do 20, niespodzianka i zarazem ciekawostka. Otwieramy wszystkie nasze pracownie m.in. konserwatorską, odlewnie czy kuźnię, gdzie będzie można przyjrzeć się pracy kowala. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy bardzo ciekawe warsztaty. Uczestniczące w nich dzieci będą mogły samodzielnie wykonać przypinkę oraz nauczyć się techniki marmurkowania papieru i wykonać w ten sposób pocztówkę z Orońska. Gwoździem programu będzie koncert zespołu Mijagi – stwierdziła Weronika Elertowska.

Noc Muzeów w Orońsku – sobota, 19 maja
14.00 – 21.00
Bilet wstępu na teren CRP 1 zł
galerie czynne od godziny 13.00 do 21.00

Program wydarzenia:
14.00- 20.00
Otwarte pracownie
Zwiedzanie pracowni Centrum Rzeźby Polskiej. Uczestnicy będą mogli zobaczyć, w jaki sposób działają min. pracownia konserwatorska, giserska, ceramiczna oraz kuźnia.
14.00 – 17.00
Warsztaty dla najmłodszych
– Warsztaty tworzenia przypinek dla dzieci
Prowadzenie: Weronika Elertowska – Namiot przed budynkiem muzeum
– Warsztaty marmurkowania papieru dla dzieci
Prowadzenie: Urszula Kaszewska – Namiot przed budynkiem muzeum
15.00 – 16.30
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Moc natury. Henry Moore w Polsce”
Oprowadza dyrektor CRP w Orońsku – Eulalia Domanowska18.00 – 19.45
Less is Mo(o)re – zwiedzanie performatywne wystawy „Moc natury” Henry’ego Moora oraz intertekstualne przeżycie w Polu Anielskich Szeptów Andrzeja Bednarczyka
18.00 – 19.00 – w Muzeum Rzeźby Współczesnej
19.00 – 19.45 – Pole Anielskich Szeptów
Szersze jest Eksperymentalną Grupą Ruchową. Dzięki ruchowi oraz wymianie doświadczeń zmieniają zawężone widzenie świata na #szersze. W trakcie pracy zespołowej korzystają z inspiracji sztuką, przede wszystkim rzeźbą.
20.00 – 21.00
Mijagi – koncert

Bezpłatny autobus dla zainteresowanych:
Kursy z Radomia do CRP o godz. 13.30 i 17.30 – Dworzec PKS, stanowisko nr. 5
Kursy z CRP do Radomia o godz. 17.00 i 21.00 – Parking przy trasie E7

Komentarze