full screen background image
Search

MOPS czynny w sobotę


W sobotę, 11 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie otwarty dla radomian. Dział Obsługi Mieszkańca będzie przyjmował wnioski m.in. w ramach programu „Dobry Start” w godzinach od 7:30 do 15:30.

Pracująca sobota w MOPS-ie to przyjazny uśmiech w stronę radomian, którzy przez wzgląd na zawodowe obowiązki nie mają możliwości wybrać się do placówki w ciągu tygodnia. Jest to zatem świetna okazja, by złożyć wnioski m.in. w ramach nowego programu „Dobry Start”. Przypominamy, że złożenie stosownych dokumentów w tym miesiącu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września br.

– W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony później, samorząd ma 2 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ostateczny termin, do kiedy należy złożyć wniosek o świadczenie w programie „Dobry Start” to 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie sprawi, że prawo do świadczenia przepadnie – podkreśliła Ewa Filipowicz, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego.

W sierpniu wnioski w ramach „Dobrego Startu” można składać zarówno online jak i tradycyjnie w MOPS-ie: osobiście lub wysyłając dokumenty pocztą (tu należy pamiętać, że liczymy datę wpływu wniosku do Ośrodka, nie datę stempla pocztowego). Pierwsze środki na wypłatę świadczeń gminy otrzymały około 10 lipca br. – Zwracam się do samorządów, aby nie odwlekały wypłat świadczenia i na bieżąco przekazywały środki rodzicom – zaapelował Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

Dział Obsługi Mieszkańca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu przy ul. Limanowskiego 134 będzie czynny dodatkowo w najbliższą sobotę, 11 sierpnia oraz w sobotę 8 września w godz. 7:30-15:30.

Więcej informacji na temat programu „Dobry Start” znajdziesz tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE