full screen background image
Search

Kozacki weekend! – (w Radomiu) Nie tylko dzikie pola


Graffiti „na legalu”, kwiaty we włosach, szable świstające w powietrzu i ciekły azot, a wszystko podsycone kozackim temperamentem! Taki weekend czeka nas w „Amfiteatrze” w ramach kolejnej odsłony „Fosy pełnej kultury 2018”. Jazda na ukraińskim koniu bez trzymanki gwarantowana!

– W sobotę i niedzielę będzie dosłownie kozacko. 11 i 12 sierpnia to weekend ukraiński, który nazwaliśmy „Nie tylko dzikie pola”. Sobotę zaczynamy czymś wyjątkowym- grupa profesjonalnych rekonstruktorów przybliży nam życie Kozaków. Odbędzie się pokaz walki na szable, a uczestnicy będą mogli postrzelać z łuku czy skosztować tradycyjnych ukraińskich potraw. Będzie widowiskowo, a szable zaświszczą w powietrzu. Kolejny punkt programu to gratka dla miłośników literatury historycznej, czyli spotkanie z Jackiem Komudą. Finałem soboty będzie koncert znakomitego zespołu polsko-ukraińskiego, Dagadana. Grupa koncertuje po całym świecie i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Będzie to muzyczna uczta, którą zwieńczy taneczna zabawa w rytmach folku – opisywała Paweł Błach z radomskiego „Amfiteatru”.

– Niedziela będzie miała charakter familijny, a wydarzeń na ten dzień zaplanowaliśmy co niemiara. Zaczynamy dwoma warsztatami. Uczestnicy pierwszych zajęć nauczą się ozdabiać ubrania motywami ludowymi. Nie trzeba przynosić materiałów ze sobą- każdy, kto przyjdzie na warsztaty, będzie mógł potem zabrać efekt swojej pracy do domu. Równolegle odbędą się warsztaty tworzenia graffiti, które poprowadzą profesjonaliści Do dyspozycji uczestników będzie ściana „Amfiteatru”, gotowa do ozdobienia motywami ukraińskimi, głównie pięknymi kwiatami. W niedzielę, w kontrze do panujących upałów odbędą się warsztaty popularno-naukowe z ciekłym azotem oraz Panem Korkiem. To gratka dla miłośników nauki przekazywanej w widowiskowy sposób. Warsztaty zakończą się wybuchem, ale to będzie niespodzianka. Dla uspokojenia rytmu serca Radomska Grupa Opowiadaczy będzie snuła ukraińskie baśnie. Finał niedzieli to występ Teatru Ludzi Dojrzałych, który odegra fragment spektaklu „Teatrzyk Zielona Gęś” – zapowiedział Paweł Błach.

Weekend „Ukraina – Nie tylko Dzikie Pola” odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia br. przy MOK „Amfiteatr”, ul. Parkowa 1 w Radomiu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Program weekendu „Ukraina – Nie tylko Dzikie Pola”

SOBOTA – 11.08.2018
godz. 16.00 – MOŁOJECKA SŁAWA- Kozacy XVII wieku – zespół
rekonstrukcyjny: walki na szable, łucznictwo, kozacka kuchnia, wystawa
broni białej
godz. 17.00 – Na Dzikich Polach- spotkanie z pisarzem i historykiem
JACKIEM KOMUDĄ
godz. 20.00 – DAGADANA- koncert
godz. 21.30 – DJ DAGA- taneczna zabawa przy world music

NIEDZIELA – 12.08.2018
godz. 16.00 – Ukwiecone T-shirty- warsztaty ozdabiania ubrań
ukraińskimi motywami ludowymi
godz. 16.00 – Graffiti na legalu- warsztaty nauki graffiti
godz. 17.00 – Brrr… bardzo zimno!- warsztaty popularno-naukowe z
ciekłym azotem z Panem Korkiem
godz. 19:00 – Ukraińskie baśnie- Radomska Grupa Opowiadaczy
godz. 19.30 – Teatrzyk Zielona Gęś- fragment spektaklu Teatru Ludzi
Dojrzałych

Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE