full screen background image
Search

Pielgrzymka Biegowa a utrudnienia w ruchu


VII Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa z Radomia na Jasną Górę, która wystartuje w sobotę, 11 sierpnia może stać się przyczyną utrudnień w ruchu i w komunikacji miejskiej w południowej części Radomia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje o zachowanie tego dnia szczególnej ostrożności.

Pielgrzymka rozpocznie się około godziny 9:00 przed Wyższym Seminarium Duchownym przy ulicy Młyńskiej, skąd pątnicy przebiegną ulicami Młyńską, Starokrakowską i Krychnowicką – w kierunku Kowali. – Może to spowodować chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym w godz. 9:00-9:30 oraz kilkuminutowe opóźnienia autobusów linii 17 –  zapowiedział Marek Ziółkowski z MZDiK.

– Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do wszystkich uczestników ruchu o szczególną ostrożność w rejonie trasy pielgrzymki oraz o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem – dodał Marek Ziółkowski.

Zgodnie z regulaminem VII Diecezjalnej Pielgrzymki Biegowej Radom – Częstochowa, 11-13 sierpnia 2018, pielgrzymka przebiegać będzie trasą Pieszej Pielgrzymki Radomskiej. Dystans wynosi ok. 220km z Radomia do Częstochowy przy otwartym ruchu drogowym. Szczegóły trasy zostały przekazane przez organizatora na miesiąc przed startem, po otrzymaniu oficjalnych wytycznych od właściwych organów administracji publicznej, z zastrzeżeniem możliwości wprowadzania zmian.

KomentarzeCLOSE
CLOSE