Na osiedlu Południe działa już parking P&R167 samochodów – tyle aut znajdzie miejsce na nowym parkingu Parkuj i Jedź. Ten został już otwarty na osiedlu Południe przy ul. Sycyńskiej

Na osiedlu Południe działa już parking Park&Ride. Otwarto go przy ul. Sycyńskiej. Dysponuje 167 miejscami postojowymi w tym 7 dla niepełnosprawnych kierowców. Nowy parking o powierzchni blisko pół hektara został pokryty w większości betonowymi kratami i ogrodzony szlabanami. Te podniosą się za okazaniem Radomskiej Karty Miejskiej lub bezpłatnego biletu dostępu – mówi Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Nowy parking ma służyć nie tylko mieszkańcom Południa przesiadającym się do komunikacji miejskiej. Teraz pętla autobusowa oddalona jest od placu postojowego o ok. 250 m, ale w przyszłości powstanie przy parkingu wraz z nowym przystankiem kolejowym Radom Południowy. Zostanie on ulokowany przy rozwidleniu torów na wysokości ul. Krynickiej.

Budowa parkingu Park&Ride trwała ponad 4 miesiące. Jej koszt to ok. 811 tys. zł. Plac postojowy powstał w ramach projektu multimodalnego.

Komentarze