full screen background image
Search

„Najdroższy” – sylwestrowa premiera w teatrze


Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na sylwestrową premierę komedii Francisa Vebera zatytułowanej „Najdroższy”. Reżyserem spektaklu jest Tomasz Man, scenografię przygotował Wojciech Stefaniak, a kostiumy zaprojektowała Zofia de Ines. Przedstawienia sylwestrowe o godz. 18:00 i 21:30.

Obsada: Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Joanna Jędrejek, Marek Braun, Łukasz Mazurek, Jarosław Rabenda, Łukasz Stawowczyk

Nieco naiwny, nie do końca zaradny życiowo François Pignon (bohater „Kolacji dla głupca”) znajduje się na życiowym zakręcie… Żona porzuciła go z hukiem, przybrane dzieci nie chcą go znać, a na dodatek stracił pracę, jest spłukany i nie ma dachu nad głową. Bladym światełkiem w mroku kolejnych klęsk wydaje się być propozycja opieki nad mieszkaniem miliardera.

Zdesperowany życiowy bankrut nie byłby jednak sobą, gdyby przyjmując posadę ciecia, nie wpadł na z lekka ekscentryczny albo – jak kto woli – całkiem szalony, pomysł. Aby odzyskać godność osobistą i odbudować w oczach najbliższych swój zszargany wizerunek, postanawia za wszelką cenę… ściągnąć na siebie kontrolę skarbową, która ma prześwietlić jego nieistniejące finanse. Pozornie niedorzeczny plan wkrótce przynosi nadspodziewanie pozytywne rezultaty. Szare dotąd życie nieudacznika nabiera rozpędu, a „sukces” pociąga za sobą szereg całkowicie niezaplanowanych skutków ubocznych.

Pignon powinien być wreszcie zadowolony, wszak – w myśl starego przysłowia – od przybytku głowa nie boli. Czy jednak aby na pewno?…

31 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 i 21.30 – premiery sylwestrowe !

1 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 – spektakl noworoczny z lampką szampana !

4, 5, 6, 7 stycznia 2018 r. o godz. 19.00

Fot. Teatr Powszechny w Radomiu

KomentarzeCLOSE
CLOSE