full screen background image

Najlepsza orkiestra dęta na Mazowszu poszukiwana!Zarząd województwa mazowieckiego wraz z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich ogłosił kolejną edycję konkursu „Najlepsza orkiestra dęta Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie mazowieckim”. Zgłoszenia można przesyłać do 28 czerwca br. – Talent, pasja, kreatywność, energia – to wyróżnia mazowieckie orkiestry dęte. To one podczas gminnych i powiatowych uroczystości zachwycają mieszkańców oprawą muzyczną, dlatego chcemy docenić ich talent – podkreśla rzeczniczka prasowa UMWM Marta Milewska. 

– Orkiestry dęte są dumą i radością naszego regionu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę pełnią podczas naszych lokalnych uroczystości. Podnoszą rangę, zachwycają kreatywnością oraz aranżacjami utworów i za to właśnie chcemy ich nagrodzić – mówi Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

W ubiegłym roku w najlepszej trójce znalazły się m.in. Orkiestra Dęta OSP Pilawa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie czy też Miejska Orkiestra Moderato z Warki. W tegorocznej edycji do walki o miano najlepszej orkiestry mogą stanąć zespoły działające na terenie Mazowsza, które udokumentowaną swoją działalność w postaci kronik, sprawozdań czy relacji w mediach. – Liczy się talent – szukamy orkiestry, która swoją muzykalnością zachwyci publiczność – dodaje Marta Milewska z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w III etapach. W pierwszym należy dokonać zgłoszeń pisemnych, w drugim etapie odbędą się warsztaty dla kapelmistrzów, a III to przesłuchania, podczas których wyłonione zostaną najlepsze orkiestry dęte na Mazowszu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody pieniężne: za pierwsze miejsce do 10 tys. zł, drugie do 5 tys. zł, trzecie do 2,5 tys. zł i wyróżnienie do 500 zł. Należy pamiętać, że w konkursie nie mogą startować laureaci I miejsca z lat poprzednich.

Zgłoszenia można dokonać do 28 czerwca br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie /Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, ul. Skoczylasa 4, 03–469 Warszawa z dopiskiem na kopercie „Konkurs Najlepsza orkiestra dęta 2019″.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: http://mazowieckie.ksow.pl/news/entry/14215-orkiestry-na-start.html

Komentarze