Naruszono prawa zmarłego 93-latkaKorekta procedur na SORze i wzmożenie nadzoru starszych pacjentów – to zalecenia Rzecznika Praw Pacjenta dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Powodem jest śmierć 93-latka, który zmarł po tym, jak przeleżał dwa dni w zaroślach obok lecznicy na radomskim Józefowie

Prawa 93-latka zostały naruszone – to stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta co do zmarłego seniora. Mężczyzna dwa dni leżał w zaroślach 100 metrów od lecznicy na Józefowie, a potem zmarł dzień po odnalezieniu.

Zdaniem rzecznika Bartłomiej Chmielowca – niedopuszczalna jest sytuacja, w której pacjent w podeszłym wieku jest pozostawiony bez jakiejkolwiek opieki personelu medycznego lub pomocniczego szpitalnego oddziału ratunkowego. Grozi to nie tylko niepotrzebnym lękiem i stresem pacjenta, ale również może narażać go na niebezpieczeństwo zagubienia się, co niestety w tym przypadku nastąpiło. To dlatego rzecznik nakazał władzom Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu rewizję procedur na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i wzmożenie nadzoru nad pacjentami zwłaszcza starszymi, będącymi w szoku, z którymi kontakt logiczny jest utrudniony.

Rzecznik Praw Pacjenta obecnie oczekuje obecnie na zajęcie stanowiska przez Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu.

W sprawie śmierci 93-latka postępowanie prowadzi także Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE