Nauczyciele będą testowani na koronawirusaMiędzy 30 a 50 procent – tylu nauczycieli klas I-III radomskich szkół podstawowych zgłosiło się do badań na koronawirusa. Szacunkowe dane podała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna w Radomiu za oświatę. Testowanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu

Nauczyciele klas I-III będą testowani na koronawirusa. W Radomiu, tak jak w całej Polsce, badania odbędą się między 11 a 15 stycznia. To bezpłatne i dobrowolne testy, które zadecydują o powrocie nauczyciela do szkoły. Chęć przebadania się zgłosiła do tej pory mniej niż połowa nauczycieli radomskich placówek – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna w naszym mieście za edukację.

Testowanie nauczycieli nauczania początkowego w kierunku koronawirusa to rządowa akcja prowadzona przez sanepidy. To one prowadzą zapisy chętnych. Zdaniem wiceprezydent Kalinowskiej na stosunkowo niewielką liczbę zgłoszeń w Radomiu mają wpływ mankamenty programu oraz liczba nauczycieli, którzy już zachorowali na COVID-19.

Testy na obecność koronawirusa nauczycieli klas I-III będą wykonywane w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce chętnych do przetestowania się będzie ok. 190 tys. nauczycieli.

Komentarze