NIE dla przebudowy NarutowiczaKonsultacje społeczne dotyczące przebudowy ulicy Narutowicza zakończone. Opinie przedstawicieli stowarzyszeń i służb miejskich mówią same za siebie. Zwężenie ulicy Narutowicza to fatalny pomysł.

Pisemne oświadczenia służb miejskich odczytał Jarosław Kowalik, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Radomski Samorząd Obywatelski. Według Państwowej Straży Pożarnej, zwężenie ulicy Narutowicza będzie powodowało, szczególnie w godzinach szczytu, utrudnienia w dojeździe samochodów straży pożarnej oraz wszystkich służb ratowniczych do pożarów i innych zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie i zdrowie ludzkie oraz możliwe są straty w mieniu. Podobne stanowisko zajęło Pogotowie Ratunkowe.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji również negatywnie wypowiedział się na temat planowanej przebudowy. Prowadzone statystyki nie wskazują na zwiększoną wypadkowość na ulicy Narutowicza, ponadto przy obecnej szerokości jezdni możliwy jest również szybki i sprawny przejazd karetek pogotowia w ruchu uprzywilejowanym do pobliskiego szpitala. Realizacja tej inwestycji może mieć negatywny wpływ na utrzymanie płynności ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czytał Jarosław Kowalik.

Przedsiębiorcy strefy Łucznik również są zainteresowani tematem przebudowy ulicy Narutowicza i ich stanowisko jest jednoznacznie. Zwężenie ulicy Narutowicza nie będzie służyło rozwojowi strefy Łucznik, która obejmuje 20 ha terenów przemysłowych, mówił Cezary Brymora, prezes Strefy Łucznik. W strefie tej pracuje ok. 1,5 tys. ludzi i bez dobrej komunikacji nie może ona dobrze funkcjonować.

Wiceprezes Stowarzyszenia Radomianie Razem Jacek Szlagier oraz prezes Stowarzyszenia Kupców Polskich Henryk Dudek, zwracali uwagę na sytuację kierowców, dla których przebudowa ulicy Narutowicza będzie kolejnym utrudnieniem. Ponad to zwężenie ulicy ograniczy szybkość ruchu, co przyczyni się do powstania zatorów drogowych. Stanie w korku to strata czasu i pieniędzy, podkreślał Henryk Dudek.

Oficjalne wyniki konsultacji społecznych prowadzonych przez Urząd Miejski w Radomiu w sprawie przebudowy ulicy Narutowicza zostaną ogłoszone 30.10.

Komentarze