Rosa rozbija Wilki ze Szczecina

Rosa Radom wygrała w meczu 5. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki z Wilkami King Szczecin 94:103. MVP tego spotkania został Igor Zaytsev, zdobywca 18 punktów dla Rosy.

Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy po zdobyczach punktowych, Taurasa Jogeli prowadzili już 9:3. Punkty Puntera, Sokołowskiego, Zaytsev oraz Witki dały remis 16:16, jednak gospodarze ponownie uciekli i na koniec kwarty prowadzili 30:21.

Druga połowa to festiwal błędów gospodarzy, które z premedytacją wykorzystywali zawodnicy z Radomia. Rosa w tym momencie rozpoczęła festiwal rzutów za trzy. Równie skutecznie prezentowali się z linii rzutów wolnych, gdzie trafili 7 z 11 rzutów osobistych. Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem Rosy (18:29).

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Obie drużyny szły łeb w łeb. Gdy Rosa zdobywała lekką przewagę, gospodarze ją doganiali i Rosa znów odskakiwała na 6. punktów. Ta kwarta zakończyła się minimalna wygraną radomian (25;29).

Czwarta kwarta to już wymiana ciosów trzy za trzy. Najpierw dla Rosy punkty za linii 6,75 m. zdobywali Zaytsev, Sokołowski i Punter, zaś dla szczecinian dziewięć punktów zdobył, Kikowski. Przed szansą zdobycia setnego punktu w tym meczu stanął, Michał Sokołowski, jednak z dwóch rzutów wolnych trafił tylko jeden. Co nie udało się „Sokołowi”, nadrobił, Rayan Harrow, który zdobył ostatnie cztery punkty dla „Smoków” i ustalił wynik meczu 94:103.

Kolejne spotkanie ROSA rozegra w najbliższą środę, 1 listopada o godz. 19:30. Jej rywalem będzie AEK Ateny, a mecz zostanie rozegrany w Grecji. Będzie to spotkanie w ramach prestiżowych rozgrywek Basketball Champions League.

KING SZCZECIN – ROSA RADOM 94:103 (30:21, 18:29, 25:29, 21:24)