Nie żyje Adam Wasilewski, wicedyrektor „Kochanowskiego”W wieku 75 lat zmarł Adam Wasilewski, wieloletni nauczyciel i wicedyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W radomskim liceum pracował 48 lat w tym 28 jako zastępca dyrektora szkoły

Zmarł Adam Wasilewski, nauczyciel i wieloletni wicedyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Pedagog w radomskim liceum pracował od 1973 roku, gdzie od 1993 roku aż do emerytury pełnił funkcję zastępcy dyrektora szkoły. Adam Wasilewski odszedł niespodziewanie w wieku 75 lat. Do końca swoich dni był związany z „Kochanowskim” – mówi Romuald Lis, dyrektor VI LO. 

Adam Wasilewski był zasłużonym nauczycielem w tym olimpijczyków, wychowawcą i regionalistą zaangażowanym w ruch Towarzystwa Szkół Twórczych. Został odznaczony m.in. Złotym Krzyżem Zasługi  i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jak podkreśla dyrektor Lis – Adam Wasilewski był niezmiernie kompetentnym nauczycielem, życzliwym i lubianym. Był pedagogiem oddanym szkole i młodzieży, z którą zawsze potrafił znaleźć wspólny język. Odejście wicedyrektora to nieodżałowana strata dla całej społeczności „Kochanowskiego”.

Msza pogrzebowa Adama Wasilewskiego odbędzie się w sobotę, 16 stycznia w radomskiej Katedrze o godzinie 13.00. 

Fot. kochanowski.iq.pl

Komentarze