Robert Prygiel nie jest już trenerem CzarnychInformujemy, że z dniem 14 stycznia 2021 roku, Robert Prygiel przestaje pełnić obowiązki pierwszego trenera drużyny Cerrad Enea Czarni Radom – brzmi komunikat klubu, który publikujemy w całości poniżej.

Kontrakt z trenerem został rozwiązany za porozumieniem stron. Rolę pierwszego szkoleniowca z dniem 14 stycznia 2021 roku przejmuje Dima Skoryy, dotychczasowy asystent trenera Roberta Prygla.

– Bardzo dziękuję Robertowi za to co zrobił przez wiele lat w Klubie zarówno jako zawodnik, grający trener, a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony Klubu i kibiców. Jako trener, szybko się rozwijał i nabierał doświadczenia, dlatego jestem pewien, że będzie osiągał dalsze sukcesy w swojej karierze trenerskiej. Wiem też, że jest oraz pozostanie prawdziwym wiernym kibicem „Czarnych” i zawsze tak będziemy go w Klubie traktować. Wyrażamy nadzieję, że w przyszłości Robert będzie mógł jeszcze nie raz pomóc naszemu Klubowi na wielu płaszczyznach. Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Cerrad Enea Czarnych Radom jest realizacja celów sportowych. Wspólnie z Robertem uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera może wpłynąć na zmianę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydującej fazy rozgrywek PlusLigi w obecnym sezonie – powiedział Wojciech Stępień, prezes WKS Czarni Radom S.A.

– Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom Klubu i oczywiście Sponsorom bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. Drużynie i nowemu trenerowi który mnie zastąpi życzę powodzenia i sportowych sukcesów – powiedział ustępujący ze stanowiska pierwszego szkoleniowca drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Komentarze