full screen background image

Niedzielny Apetyt na Gombrowicza – Trzepiecińska, hazard i MikromusicW najbliższą niedzielę, 17 czerwca odbędzie się kolejna edycja corocznego pikniku artystycznego: „Apetyt na Gombrowicza”. Na terenie muzeum we Wsoli Sebastian Cybulski wykona monodram opowiadając o hazardzie i piłce nożnej, a Joanna Trzepiecińska odpowie śpiewająco na pytanie:„Jak wybrnąć z gafy?”. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Mikromusic, który w lutym zgromadził tłumy melomanów. Tym razem jednak dla nikogo nie zabraknie miejsca.

– W ramach pikniku „Apetyt na Gombrowicza” ponownie wystąpi grupa Mikromusic. Będzie to koncert plenerowy, więc liczba miejsc jest nieograniczona – zapewniała specjalistka ds. organizacji, Ewa Witkowska. – Tegoroczny piknik zaczynamy od 16.30 warsztatami literackimi i plastycznymi oraz innymi atrakcjami dla dzieci. Pół godziny później pierwszy koncert: Joanna Trzepiecińska odpowie śpiewająco na pytanie „Jak wybrnąć z gafy?”. Aktorka wykona teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego, a towarzyszyć jej będą świetni muzycy: Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka. Po koncercie tradycyjnie zaprosimy na monodram – tym razem o hazardzie, uzależnieniu, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Sebastian Cybulski tekstem Marka Pitucha opowie o namiętnościach (nie tylko sportowych) i ich niszczycielskiej sile. Spektakl wyreżyserował Jakub Wons. Początek o 18.30, w sali polskiej MWG.

Po spektaklu wrócimy w plener, gdzie wystąpi zespół, którego popularność – nie ukrywajmy – zaskoczyła nas przed kilku miesiącami. Kiedy bowiem Mikromusic grał we wsolskim pałacu, musieliśmy – z powodu braku miejsc- odprawić z kwitkiem (i z ogromną przykrością) niemal połowę chętnych do wysłuchania koncertu. Obiecaliśmy wtedy, że zespół wróci do Wsoli i obietnicy dotrzymujemy – wraca i to w pełnym składzie. Początek plenerowego koncertu o godzinie 20.00 – opisywała Ewa Witkowska. – Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” po raz pierwszy od dawna zorganizujemy sami, gdyż ze współorganizacji nieoczekiwanie wycofała się gmina Jedlińsk. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy naszemu partnerowi wydarzenia oraz innym naszym sponsorom i przyjaciołom, którzy wspierają nas od lat – dodał kurator placówki, Tomasz Tyczyński.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Program pikniku „Apetyt na Gombrowicza” 2018:

Od 16.30 do 20.00 warsztaty literackie i plastyczne dla dzieci, a także inne przyjemności i radości
17.00 koncert: „Jak wybrnąć z gafy?” Joanna Trzepiecińska – wokal, Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka. W programie teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego
18.30 – monodram „Pewniak” – Sebastian Cybulski o hazardzie, piłce nożnej i innych sprawach zasadniczych. Autor: Marek Pituch, reżyseria: Jakub Wons
20.00 – koncert MIKROMUSIC
Koncerty w plenerze, monodram w pałacu.
Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autokarem: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów)/kurs I: godz. 16.15,kurs II: godz. 19.20.
Powrót: około godz. 20 i 22.

Komentarze