full screen background image
Search

Reszta z wykupu ziemi na karetki

->

Wyposażenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wciąż pozostawia wiele do życzenia. W odpowiedzi na ten problem radni zadecydowali o przekazaniu środków na zakup m.in. karetek pogotowia. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z reszty z wykupu ziemi pod budowę Alei Wojska Polskiego.

– Jako radni Prawa i Sprawiedliwości popieramy zabezpieczenie środków na przebudowę drogi krajowej nr 9 i 12, Aleja Wojska Polskiego w kwocie 22 mln 200 tys. zł. Jest to najważniejsza inwestycja drogowa w naszym mieście i wiemy jak bardzo jest potrzebna w perspektywie rozwoju portu lotniczego – mówił przewodniczący rady miejskiej Dariusz Wójcik. – Wojewoda posiada już operaty szacunkowe na ponad 12 mln zł w sprawie wykupu ziemi pod budowę Alei Wojska Polskiego. Większość z tych środków to pieniądze, które wpłyną do Miasta Radomia. Informujemy zatem mieszkańców, że wszystkie pieniądze które zostaną zwrócone do budżetu będą przekazane przez radnych na Radomski Szpital Specjalistyczny oraz na Pogotowie Ratunkowe. Chcemy doprowadzić do takiej sytuacji, że nasz szpital będzie najlepiej wyposażonym szpitalem na Mazowszu. Radomianie na to zasługują. Zdrowie jest najważniejsze i w tym kierunku powinniśmy przekazywać pieniądze z budżetu miasta.

– Od kilkunastu miesięcy komisja zdrowia ze mną na czele zabiega, by karetki pogotowia zostały zakupione. W tegorocznym budżecie udało się zapisać kwotę 500 tys. zł na jedną karetkę. Według danych mamy obecnie w użyciu 14 karetek, przy czym 7 jest do wymiany. Jedna karetka kosztuje ok. 500 do 600 tys. zł. Czyli mamy kwotę 3,5 do 4 mln zł. Myślę, że udowadnianie potrzeby zakupu karetek, które służą do ratowania zdrowia i życia jest zbędne. Mam nadzieję, że ze środków, o których wspomniał pan przewodniczący jakaś część trafi na zakup karetek – opisywał radny Adam Bocheński.

Przypominamy, że wykup ziemi pod budowę Alei Wojska Polskiego dotyczy ok. 160 działek. Wszystkie nieruchomości, jakie będą przejęte przez skarb państwa przy tej inwestycji to ponad 20 hektarów.

Komentarze