Nieskuteczny Radomiak przegrał w Legnicy

W spotkaniu 16. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom przegrał na wyjeździe 1:3 z Miedzią Legnica. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to czwarta porażka w obecnych rozgrywkach. Gdyby Zieloni byli dziś bardziej skuteczni, to wynik mógłby być zdecydowanie lepszy dla naszego zespołu.

Początek spotkania to dużo walki w środku pola, jednak z optyczną przewagą naszej drużyny. W 7. minucie Cichocki uderzył głową na bramkę Załuski, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michalskiego, ale nie trafił czysto w piłkę, która powędrowała poza pole gry.

W 12. minucie Leandro minimalnie się pomylił, strzelając prawą nogą sprzed pola karnego Miedzi. Następnie Kort zagrał na prawą stronę do Zielińskiego, który podbiegł na 15 metr i lewą nogą, po długim rogu, zaskoczył Kochalskiego, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

W 17. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Korta, wykorzystał Purzycki, z bliska pokonując golkipera Radomiaka. W 28. minucie Leo zszedł z prawej strony, do środka boiska, ale kopnął minimalnie obok bramki Załuski. Chwilę później było również blisko gola dla Zielonych po strzale z daleka Makowskiego.

W 42. minucie Miedź podwyższyła prowadzenie: Łukowski oddał strzał z 12 metrów, futbolówkę jeszcze podbił Cichocki, czym mocno zaskoczył Kochalskiego. Przed przerwą, znów niecelnie, uderzał Leo, który był bardzo zdenerwowany grą Radomiaka.

W 49. minucie nikt nie zamknął dobrego dośrodkowania Abramowicza. Minutę później Załuska z trudem obronił strzał Makowskiego, a dobitkę Mikity lepiej przemilczeć. W 52. minucie Henrik Ojamaa nie wykorzystał rzutu karnego, po faulu Grudniewskiego na Łukowskim. Estończyk w ogóle nie trafił w bramkę Kochalskiego.

W 53. minucie Makowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Załuską. W 58. minucie w bramkarza gospodarzy trafił Jakubik. Chwilę później Załuska świetnie interweniował po strzale Makowskiego. Radomiak zdecydowanie przycisnął. W 61. minucie nad bramką uderzył Górski…

W 69. minucie Makowski oddał kolejny strzał, ale znów był nieskuteczny. Później już gra zdecydowanie się „uspokoiła”. W 77. minucie futbolówkę z linii bramkowej Miedzi wybił Warcholak. W 86. minucie Banasiak dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę zgrał Cichocki, a z bliska Załuskę wreszcie pokonał Górski.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę, za dwie żółte, ujrzał jeszcze Damian Jakubik i Radomiak kończył mecz w osłabieniu. Do końca Zieloni jeszcze próbowali, ale nie dali już rady po raz drugi pokonać Załuski…

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Puszczą Niepołomice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (9 listopada) o godz. 14:00.

Miedź Legnica – Radomiak Radom 3:1 (3:0)
Paweł Zieliński 12, Adrian Purzycki 17, Jakub Łukowski 42 – Maciej Górski 86

Miedź: 1. Łukasz Załuska – 23. Paweł Zieliński, 26. Božo Musa, 25. Nemanja Mijušković, 17. Marcin Warcholak – 70. Maciej Śliwa (80, 33. Artur Pikk), 7. Krzysztof Danielewicz, 13. Adrian Purzycki, 9. Dawid Kort (82, 14. Maciej Koziara), 21. Henrik Ojamaa (69, 27. Patryk Makuch) – 10. Jakub Łukowski.

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski, 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 9. Leândro, 11. Michał Kaput (46, 6. Adam Banasiak), 55. Meik Karwot (74, 27. Damian Nowak), 10. Rafał Makowski, 7. Mateusz Michalski (46, 77. Patryk Mikita) – 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Danielewicz, Mijušković – Jakubik, Grudniewski, Karwot.
Czerwona kartka: Damian Jakubik (90. minuta, Radomiak, za drugą żółtą).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).
Widzów: 3354.

W 52. minucie Henrik Ojamaa (Miedź) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).