Triumf koszykarzy HydroTrucku

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom pokonali we własnej hali 85:80 Astorię Bydgoszcz. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to trzecie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniu Krisa Clyburna prowadzili już 6:0. HydroTruck odrabiał straty trójkami – najpierw rzuty Obiego Trottera i Artura Mielczarka doprowadzały do wyrównania, a późniejsza akcja Roda Camphora dała tej ekipie przewagę! Rzuty wolne Adriana Boguckiego ustawiły wynik meczu po 10 minutach na 19:17.

W drugiej kwarcie obie ekipy rzucały z dystansu… i trafiały! Bardzo aktywny był Michał Nowakowski i goście powoli uciekali. Akcja A.J. Waltona dała im sześć punktów przewagi. Straty właściwie sam odrabiał Camphor, ale trójka Michała Aleksandrowicza sprawiała, że to Enea Astoria po pierwszej połowie wygrywała 42:38

W trzeciej kwarcie kolejne akcje Obiego Trottera i Roda Camphora zbliżały HydroTruck do rywali, ale to zespół trenera Artura Gronka ciągle miał przewagę – pomagał w tym m.in. Adam Kemp. Późniejsza trójka Marcina Piechowicza oznaczała jednak remis! Prowadzenie tej ekipie dały rzuty wolne Trottera, a po 30 minutach było 64:59.

W czwartej kwarcie po trójce Filipa Zegzuły przewaga ekipy trenera Roberta Witki wzrosła aż do 10 punktów. Tę różnicę starał się zniwelować Kris Clyburn, ale duet Trotter – Camphor był nie do zatrzymania! Ostatecznie nasz zespół, trafiając aż 16 razy za trzy punkty(!), wygrał 85:80.