full screen background image

Noc świętojańska z ŁaźniąZespół folklorystyczny Guzowianki wystąpi podczas imprezy Noc Świętojańska z Łaźnią. W ten sposób, wigilię św. Jana i letnie przesilenie Łaźnia rozpoczyna sezon imprezowy w parkowej muszli

Ci, którzy wybiorą się na Noc świętojańską dowiedzą się m.in. jaka jest symbolika wianka i kwiatu paproci. Odniesienia do tradycji przypomni narrator Marek Mioduszewski, od jakiegoś czasu mieszkaniec podorońskiej miejscowości, lider radomskiego stowarzyszenia Miejska Partyzantka Geriatryczna, współpracujący z Guzowiankami między innymi jako autor i konsultant tekstów piosenek.

W parkowej przestrzeni będzie można coś znaleźć, poklaskać, potupać oraz zatańczyć. Zabrzmią między innymi takie przeboje jak „Czerwone jagody”, „Lipka zielona” czy „W moim ogródeczku”. Będą też akcenty lokalne – „Guzobajka” i „Dziwaczka Guzowska”.

Gwiazdą tego czerwcowego wieczoru będzie młodzieżowy zespół folklorystyczny z Guzowa gmina Orońsko, pracujący pod kierunkiem Wioli Fijałkowskiej – Guzowianki. Występom wokalnym towarzyszyć będzie Kapela Bursów, rodzinna formacja funkcjonująca od 1988 roku, aktywna z sukcesami na scenie ogólnopolskiej.

Zespół Guzowianki notuje bardzo wysokie wyniki odsłon w serwisie youtube. W 2018 r. Wioleta Fijałkowska otrzymała nagrodę Mazowieckiego Instytutu Kultury za społeczne działania twórcze, zaś jej zespół Grand Prix w konkursie na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek regionu radomskiego „Szansa na Oskara”.

Noc świętojańska z Łaźnią odbędzie się w niedzielę, 23 czerwca w muszli koncertowej w parku Kościuszki w Radomiu. Początek o godz. 20.

Komentarze