full screen background image

Galeria Radomskiego Sportu ma kolejne eksponatyPuchary, medale, dyplomy czy zdjęcia, to tylko niektóre rzeczy, jakie trafiły już do powstającej Galerii Radomskiego Sportu. Wśród eksponatów są pamiątki po kolarzach, piłkarzach, bokserach czy tenisistach

Eksponaty do Galerii można wciąż przynosić. Wśród pamiątek po radomskich sportowcach, które do tej pory trafiły do MOSiRu – są m.in. puchar Danuty Ziemnickiej za udział w juniorskim turnieju na kortach Wimbledonu czy pamiątki po kolarzu Zbigniewie Skalskim.

– Ostatnio zbiór powiększył się o ciekawy proporzec – mówi Robert Dębicki, dyrektor zarządzający Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Proporzec pochodzi z zawodów pływackich w Zakopane-Wisła z 7.7. 1946 roku.

Kolejnym ciekawym eksponatem jest puchar RKS Radomiak z awansu tych piłkarzy do 1 ligi w 1984 r.

Eksponaty do Galerii Radomskiego Sportu można przynosić do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza oraz do Muzeum Polskich Rowerów przy ul. Skłodowskiej-Curie.

Przypomnijmy, Galeria Radomskiego Sportu ma upamiętnić i przybliżyć największe osiągnięcia sportowców, którzy zapisali się w historii miasta i ziemi radomskiej, ale także odnosili sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Galeria Radomskiego Sportu będzie się mieściła w nowo budowanej hali sportowej przy ul. Struga.

Więcej o eksponatach, które do tej pory zostały dostarczone do Galerii przeczytacie TUTAJ i TUTAJ.

Komentarze