full screen background image

Wakacyjne korekty rozkładów jazdyZmiany w rozkładach jazdy autobusów w związku z okresem wakacyjnym i mniejszym zapotrzebowaniem na przewozy. Od najbliższej soboty korektom ulegną rozkłady jazdy linii 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17, 23 i 26. Zawieszone także zostaną linie 20 i 22. Natomiast w piątek po Bożym Ciele wszystkie autobusy linii komunikacji miejskiej w Radomiu będą kursowały według rozkładów sobotnich 

Częstotliwość kursowania zostanie dostosowana do aktualnych potrzeb oraz do zmniejszonej frekwencji pasażerów, występującej zazwyczaj w okresie wakacyjnym. Korekty te będą dotyczyły przede wszystkim dni powszednich, lecz wprowadzone zostaną również niewielkie zmiany w rozkładach jazdy autobusów miejskich w soboty, a także niedziele i święta. Wakacyjne rozkłady jazdy będą wywieszone na przystankach. Będą one także dostępne na oficjalnej stronie MZDiK.

– W okresie wakacyjnym zostanie ponadto zawieszone kursowanie linii 20 (Malczew – Ustronie / Radomskiego) i 22 (Os. Gołębiów I – Lasowice). Zawieszone zostaną przystanki: Grzebieniowa / Źródłowa 01 i 02, Ustronie / Radomskiego 01, Rajec Szlachecki I 01 i 02, Rajec Szlachecki II 03 i 04, Rajec Szlachecki III 05 i 06, Lasowice I 01 i 02 oraz Lasowice 04 (w przypadku przystanków w Rajcu Szlacheckim i Lasowicach powyższe zawieszenie dotyczy wyłącznie autobusów miejskich) – mówi Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w dniu 21 czerwca 2019 roku (piątek po Bożym Ciele) autobusy linii komunikacji miejskiej w Radomiu będą kursowały według rozkładów SOBOTNICH. Jest to spowodowane przewidywaną mniejszą frekwencją pasażerów. – Sobotnie rozkłady w tym dniu zostaną wprowadzone na podstawie obserwacji z poprzednich lat. W dniach, w których uczniowie i studenci nie mają zajęć, zaś dużo osób pracujących bierze urlopy, frekwencja pasażerów znacznie spada – dodaje rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton.

Źródło: MZDiK

Komentarze